MasterChef Türkiye All Star’da beklenmeyen veda

MasterChef Türkiye All Star’da beklenmeyen veda
MasterChef Türkiye All Star yarışmasına bu hafta veda eden isim yarışmanın ülkemizdeki ilk ve tek kadın şampiyonu Cemre oldu. Cemre ikili düello'da Dilara'nın ardında kaldı.

MasterChef Türkiye All Star’a bu hafta veda eden isim MasterChef’in ilk ve tek kadın şampiyonu Cemre oldu. Esra, Dilara ve Kıvanç ile eleme gecesinde mcadele veren Cemre en son Dilara ile düelloya kaldı. Düelloda Somer Şef’in ilginç tabağını daha iyi yapan Dilara kalırken Cemre yarışmadan ayrıldı.

MasterChef Türkiye All Star’da beklenmeyen veda

Yayınlandığı ilk günden beri her gün yayınlanan ve reyting listelerinin zirvesinden hiç inmeyen TV8’in sevilen ve iddialı yemek yarışma programı MasterChef Türkiye All Star’da bu hayfa elenen isim büyük bir şoka neden oldu. Masterchef Türkiye’nin ilk ve tek kadın şampiyonu olan Cemre elemede son ikiye kaldığı Dilara’ya karşı başarısız olarak yarışmaya veda etti. Böylece Uğur ve Metin’den sonra MasterChef Türkiye All Star’a veda eden 3. Şampiyon  Cemre oldu. Serhat’in katılmayı reddettiği yarışmada kalan tek şampiyon Kızıl Sakal lakabı ile bilinen Eren oldu.

 

İlk turda Esra sonuncu oldu

Hafta boyunca eleme yarışmalarına kalan Cemre, Dilara ve Kıvanç’ın yanına Cumartesi günkü bireysellik yarışmasında başarılı olamayan Esra’da katıldı. Bu dört isme ilk etapta torik balığı vererek yatarıcılık yarışması yapıldı ve şeflerin puanlamaları sonucunda Esra 14, Cemre 15, Dilara 18 ve Kıvanç 19 puan alarak il turu tamamladılar. İlkinci etap daha da zorlu geçti. Mehmet Şef’in ıstakoz ağırlıklı menüde bisque ve püre yer aldı. Yarışmacıların  çok etkilendiği ama bir o kadar da zorlayıcı bir yemek olan ıstakaoz tabağında oylama soucunda 38 puan alan Kıvanç. Ve ikinci etapta büyük bir sıçrama yapan Esra 35 puan alarak ilk 9’a kalan isimler oldu. İkinci etap sonucu puanlamada Cemre ve Dilara 33’er puan alarak berabere kaldılar ve son bir düello daha yaptılar. Bu sefer düelloda Somer Şef’in meşhur ‘Ben Saksı Değilim’ tabağı yapıldı. Saksı ve içinde toprakve çiçek görünümündeki enteresan tabakta Dilara daha başarılı olarak yarışmaya hak kazandı. Bu arada rahatsızlığı dolayısıyla rahat çalışamayan Cemre bu seneki yarışmadan elenen 3. Şampiyon yarışmacı olarak Masterchef’e veda etti.

Tam performans gösteremedim

Şeflerin duygusal mesajlarının ardından Cemre : “Üzülmeyelim, sonuçta her son bir başlangıçtır. Daha güzel başlangıçlar olur. Ben sağlık sebebiyle sıkıntı yaşadığım için gitmeme üzülüyorum. Düşündüğüm başıma geldi. Sırtımdaki rahatsızlık sebebiyle elenmeme üzüldüm. Kötü bir dereceyle bitirdiğimi düşünmüyorum. İlk hedefim 10'du. Tam performans gösteremediğim için mutsuzum. Sağlık sebeplerinden dolayı bir gün ara da verildi. Sağ olsunlar tedaviye girdim ama o ağrı geçmedi. Bir günde geçseydi mucize olurdu. O mucize beni bulmadı.” Dedi.

11-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar