Güzel Atlar Diyarı dizisine sürpriz oyuncu

Güzel Atlar Diyarı dizisine sürpriz oyuncu
Uzun süredir yaşamını Amerika'da sürdüren Meltem Cumbul, Mahsun Kırmızıgül'ün Güzel Atlar Diyarı dizisine Halil Ergün'den sonra dahil olan ikinci isim oldu.

Yapımını ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiği Güzel Atlar Diyarı dizisine Halil Ergün’den sonra uzun süredir yaşamını Amerika’da sürdüren Meltem Cumbul dahil oldu. Halil Ergün ve Meltem Cumbul’un imza attığı dizi için ülkemizin farklı bölgelerinde çekimler yapılacak.

Güzel Atlar Diyarı dizisine sürpriz oyuncu

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmen koltuğunda oturacağı Güzel Atlar Diyarı dizisi için ilk olarak usta oyuncu Halil Ergün ile anlaşmaya varıldığı duyurulmuştu. Hazırlıkları ve oyuncu seçmeleri tüm hızıyla devam eden dizi için sürpriz bir haber geldi. Uzun süredir Türkiye’den uzakta Amerika Birleşik Devletleri’nde hayatını sürdüren Meltem Cumbul’un diziya dahail olduğu haberi gündeme bomba gibi düştü. Son olarak Kırmızı Oda dizisinde Pembe karakteri ile konuk olan güzel oyuncu dizi için İstanbul’a geldi.

Dizinin Yapımcısı Boyut Film ile Fatih Aksoy

Masalsı bir aşk hikayesinin konu edinildiği Güzel Atlar Diyarı dizisi ilk olarak Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Alirıza Bey karakteri ile kazınan Halil Ergün oldu. Uzun bir aradan sonra hem Halil Ergün’ü hem de Meltem Cumbul’u setlere dönmeye ikna eden ünlü müzisyen ve yönetmen  Mahsun Kırmızıgül’ün Murat Tokat ile ortağı olduğu Boyut Film diziyi duayen yapımcı Fatih Aksoy ile birlikte çekecek. İlk bölümlerde yönetmen koltuğunda Mahsun Kırmızıgül’ün oturduğu dizinin senaryosunu Feraye Şahin kaleme alıyor. Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan dizinin çekimleri Kapadokya, Diyarbakır, Karadeniz ve İstanbul’da olacak. Ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmayan dizi yıllar sonra setlere dönen ekibi ve duygusal hikayesi ile merakla beklenmeye başladı.

Meltem Cumbul kimdir?

5 Kasım 1969 tarihinde İzmirde dünyaya gelen Cumbul’un babası Konya’nın Akşehir ilçesinden annesi ise İzmirli olup aslen Çerkez’dir. İzmir Türk Koleji ve Ata Kolejinin ardından eğitim hayatını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Drama Ana Sanat Dalı’nda tamamladı. Berln Altın Ayı kazandığı Duvara Karşı filminin de aralarında bulunduğu 16 film ve  ülkemizde en çok izlenen Yılan Hikayesi’nin de bulunduğu 6 dizide yar aldı. Çağlayan Tuğal(2003-2005) ve Alican Özbaş(2012-2013) ile evlenen Cumbul birçok ödül kazandı.

11-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar