Mehmet Şef Masterchef'ten ayrıldı

Mehmet Şef Masterchef'ten ayrıldı
Babacan tavırlarıyla izleyicilerin gönlünde taht kuran Şef Mehmet Yalçınkaya’nın yeni sezonda yer almayacağı haberi gündeme bomba gibi düştü

Mehmet Şef Masterchef'ten ayrıldı mı? Yeni sezonda Masterchef Türkiye'de format ne olacak? Mehmet şefin yerine gelecek isim belli oldu mu? Ömür Akkor Şef kimdir? Danilo Zanna ve Somer Sivrikaya devam ediyor mu?Masterchef Türkiye hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde. İşte detaylar...

Mehmet Şef Masterchef'ten ayrıldı

TV 8’in ilgiyle takip edilen programı Masterchef Türkiye’den üzücü bir haber geldi. Yeni yayınlanacak Masterchef Türkiye All Star bölümünde yer yer agresif yer yer babacan tavırlarıyla izleyicilerin gönlünde taht kuran Şef Mehmet Yalçınkaya’nın yer almayacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Habersport ‘ta yayınlanan  habere göre Masterchef Türkiye ile özdeşleşen Mehmet Yalçınkaya’nın programdan ayrıldığı öne sürüldü.

Ayrılık sebebi; ayrılık ve özel yaşama vakit ayıramama

Mehmet Çetinkaya Şefin, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ile jüriliğini yaptığı Masterchef Türkiye son bölümünde yayınlandığı her gece reytinglerde ilk 10 listelerinden hiç düşmemişti. Mehmet Şefin Masterchef Türkiye All Star öncesi bazı anlaşmazlıklar sebebiyle yeni sezonda yer almayacağı belirtildi. Bilindiği üzere son sezonda da ücret konusunda adil davranılmadığı konusunda Mehmet Şefin rahatsız olduğu kamuoyuna yansımıştı. Yine ücret konusunda ve özel yaşamına fazla zaman ayıramamasını gerekçe göstererek jürü üyeliğinden çekildiği aktarıldı. Bir diğer iddia da Mehmet Şefin program yüzünden restoranıyla istediği gibi ilgilenememesi olduğu söyleniyor.

Mehmet Şefin yerine gelecek isim belli oldu

Yazmış olduğu kitaplar ile sektöre yön veren isimlerden olan ve Masterchef Türkiye’nin yarı final bölümünde tarifleriyle programa renk katan Ömür Akkor şefin programa jüri üyesi olarak geleceği söyleniyor.

Şef Ömür Akkor Kimdir?

1975 Kilis doğumludur. Bursa Uludağ Üniversitesi iktisat mezunudur. Bursa ve çevresinde 5 yıl boyunca yemekleri ve yemek kültürünü araştırdı. Çorum Alacahöyük kazı çalışmalarında şef olarak bulundu ve 4 bin senelik tarihi yemekleri gastronomiye kazandırdı. Türk mutfağı üzerine çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. 81 vilayeti gezdi “Türk mutfağı için 250 bin km” çalışmasını tamamladı. “Bursa Mutfağı” kitabı Bursa yemek kültürüyle ilgili ilk kitaptır. 28 yayınlanmış kitabı vardır. 27 yıllık araştırmaları ve seyahatlerinin ardından Türkiye’nin Gastronomi Atlası’nı Türk ve dünya mutfağına kazandırdı.

22-01-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar