Miray Daner;’Hicran, canlandırdığım en zor karakter’

Miray Daner;’Hicran, canlandırdığım en zor karakter’
Hayat filminin başrolünde zoraki evlilikten İstanbul'a kaçan Hicran karakterine hayat veren Miray Daner Zeki Demirkubuz'un oyuncuların önünü açan bir yönetmen olduğunu belirtti.

Kuş Uçuşu, Saygı gibi yapımlardaki performansı ile göze çarpan Miray Daner Hayat filminde canlandırdığı Hicran karakteri ve yönetmen Zeki Demirkubuz hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Kendilerine dayatılan güzellik algısına karşı çıkan Daner ’Her şeyin mükemmel oluşunu doğru bulmuyorum’ diyor.

Miray Daner;’Hicran, canlandırdığım en zor karakter’

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz’un son filmi olan Hayat’ta başrol oynayan 24 yaşındaki güzel sanatçı Hayat filminde canlandırdığı Hicran karakteri için ‘Hicran, canlandırdığım en zor karakter’ yorumunda bulundu. Küçüklüğünden beri sektörün içinde olan Miray Daner ayın söyleşisi için Asu Maro’nun sorularını içtenlikle yanıtladı. 15 yıllık oyunculuk deneyimi olan güzel oyuncu yaşı itibarı ile Z kuşağına dahil olsa da “Benim ruhum Y kuşağı” diyerek kendisinin akranlarına nazaran daha erken olgunlaştığının altını çiziyor. Buna sebebi olarak da hayatta hep bir sorumluluğunun olmasını  gösteriyor.

Zeki Hoca oyuncuları serbest bırakıyor

Zeki Demirkubuz’un bu ay gösterime girecek olan Hayat filminde kendine dayatılan zoraki evliliğe başkaldırarak İstanbul’a kaçan ve ayak direyen Hicran karakterine hayat veren Miray Daner sinema kariyerine Zeki Demirkubuz ile başladı. Hicran karakterinin çok zor bir rol olduğunu belirten güzel oyuncu “Başta Zeki Hoca hiç bize oyun vermeden kendimiz nasıl istiyorsak, sahneyi nasıl hissediyorsak öyle yorumladık. Zeki Hoca ne oldu, nasıl oldu, hikâyeleştirmemizi isterdi. Ben Zeki Hoca’ya defalarca hikâyemizi anlattığımı hatırlıyorum. Bu güveni kazandıktan sonra bizi bıraktı. Biz oynadıktan sonra düzeltmek istediği yerleri düzeltti. Ama genelinde oyuncuyu serbest bırakmayı tercih etti.” İfadelerini kullandı.

Kiloluyken de kendimi beğenirim

Sosyal medyaya mesafeli olduğunu açıklayan yetenekli oyuncu “Sürekli bu güzellik standartlarına, algılarına uymak zorunda hissettiren bir uygulamayı kullanmak bana iyi hissettirmiyor. Orada yaratılan bu güzellik standardı, böyle her şeyin mükemmel oluşu, bu bana yalan geliyor ve doğru bulmuyorum açıkçası. Ve o kadar değişkenlik gösteren bir şey ki güzellik algısı. Önemli olan gerçekten insanın kendini seviyor olması. Ben kilolu olduğum dönemde de kendimi her zaman çok sevip beğendim. Hiç bu anlamda kendimi dövmedim. Ama görüyorum hemcinslerim özellikle çok yaşıyor bunu. Sektörden ya da değil, her yaştan insan seçimleri, görüşü, bakış açısı, görünümü gibi birçok konudan eleştiriye maruz kalıyor. Empati kurabildiğim bir yerden bu durum beni çok üzüyor.” Şeklinde konuştu.

07-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar