'Sandık Kokusu' dizisi için çalıntı iddiası

'Sandık Kokusu' dizisi için çalıntı iddiası
Yönetmeni Cemal Şan kendi sosyal medya hesabından paylaştığı tweetinde “Yaklaşık on beş yıl önce bir filmden ilham alarak İlker Barış ve ekibine Sandık Kokusu'nu ben yazdırmıştım."

Show TV’nin ilgi ile izlenen yeni sezon dizilerinden Sandık Kokusu ile ilgili ilginç olduğu kadar çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiayo ortaya atan da ünlü yönetmen Cemal Şan. Cemal Şan 15 sene önceki bir projenin sanki yeniymiş ve kendilerininmiş gibi televizyona çıkmasının çok büyük bir cesaret olduğunu söyledi.

‘Sandık Kokusu’ dizisi için çalıntı iddiası 

Show TV’nin yeni sezon dizilerinden Sandık Kokusu ile ilgili olarak ünlü yönetmen Cemal Şan’dan şok bir iddia geldi. Demet Akbağ, Özge Özpirinçci, Necip Memili ve Metin Akdülger gibi önemli isimleri kadrosunda bulunduran dizi için ünlü sinema yönetmeni Cemal Şan kendi sosyal medya hesabından paylaştığı tweetinde “Yaklaşık on beş yıl önce bir filmden ilham alarak İlker Barış ve ekibine ben yazdırmıştım. Sandık Kokusu adı da özgündür ama ne hikmetse dizi aynı isimle çekiliyor, ne benim ne de senaristin haberi yok. Büyük cesaret valla. Hadi ben alıştım, senariste yazık değil mi?” diyerek ortalığı karıştırdı. 

İlker Barış dava açarsa ben de desteklerim

Cemal Şan Sandık kokusu dizisi ile ilgili olarak 15 sene önce aynı adda ve konusu da neredeyse aynı olan diziyi Avşar Film’in sahibi olan Şükrü Avşar’ın Kanal D için hazırladığını belirtti. Fakat projenin çeşitli sebeplerden dolayı o dönem çekilemediğini vurguladı. İlker Barış’ın diziyi yazdığı dönem Melis Civelek’in de Kanal D yönetiminde bulunduğunu belirten Cemal Şan “İlker Barış dava açarsa ben de destek veririm. Bu olacak iş değil” açıklamasında bulundu. Meslek birliği Senarst – Bir kurucularından da birisi olan İlker Barış’ın bu konuyu yargıa taşıyıp taşımayacağı merak konusu. 

Sandık Kokusu’nun ilk bölümü Feyza Civelek’in hayatından esintiler taşıyor

Kızılcık Şerbeti, Yasak elma gibi birçok ünlü yapımları senaryolaştıran Melis Civelek ve Zeynep Gür’ün bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağı da merak konusu oldu. Melis Civelek Sandık Kokusu dizisinin ilk bölümünde Kızılcık Şerbeti dizisinde Nilay karakterini canlandıran Feyza Civelek’in bizzat yaşadığı olaylardan esinlenerek yazdığını söylemişti. Bunu söylerken Sandık Kokusu dizisinin başkasının değil bizzat kendi sinin başka kişilerin hayatlarından esinlemnerek yazdığını vurgulamak istemişti. 

07-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler