Mustafa Sandal hakim karşısında!

Mustafa Sandal hakim karşısında!
Mustafa Sandal hakim karşısında! Defne Samyeli, Mustafa Sandal'dan şikayetçi oldu. Mustafa Sandal, hakim karşısına çıktı.

Şarkıcı Mustafa Sandal, 'Beni Ağlatma' isimli kitabında Defne Samyeli'ye hakaret ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıktı. Bunun üzerinde şarkıcı Mustafa Sandal hakkında suç duyurusunda bulunan Defne Samyeli davasında şarkıcı için hakaret davasından 2 yıla kadar hapis istenmişti. Peki Mustafa Sandal, tutuklandı mı? Mustafa Sandal'ın davası hakkında gelişmeler. Defne Samyeli neden şikayetçi oldu? İşte Mustafa Sandal davası ile ilgili tüm detaylar...

Şarkıcı Mustafa Sandal, yazmış olduğu 'Beni Ağlatma' kitabında ünlü isim Defne Samyeli ile ilgili bir konudan bahsetmiş, ancak Defne Samyeli buna karşılık 'hakaret' gerekçesi ile suç duyurusunda bulunmuştu. Mustafa Sandal ise, bugün hakkında bulunann suç duyurusu nedeniyle hakim karşısına çıktı. Konu ile ilgili savunma yapan Sandal, 'Bizim meslekte çok belli olmuyor ama 25 bin TL diyebiliriz.' diyerek kendisine sorulan aylık gelirini açıkladı. Ardından, 'Başta annem olmak üzere hayatıma dokunan tüm kadınlara her zaman saygıda kusur etmemeyi ilke olarak hayatımda barındırıyorum. Bugün bu vesile ile burada olmaktan üzüntü duyduğumu belirtmek istiyorum.' savunmasını yaptı. 

Kitabındaki bilgiler ile ilgili açıklama yapan Mustafa Sandal, 'Kendisiyle bir tanışıklığımız, arkadaşlığımız söz konusuydu. O dönemde yeni parlayan bir pop yıldızıydım. İlüzyon içindeki dönemi eleştirirken Defne Hanım'la olan bir durumu anlattım.' dedi. 

'Arkadaştık, ilişkiye doğru gidiyordu. O günkü düşünce yapım gereği kendisine görüşmemizin doğru olmayacağını aktarmıştım. Kendisi de sağlam bir şekilde durdu. 'Madem öyleyse görüşmemize gerek yok' diyerek kendi yollarımıza gittik. Bu potansiyel var mıydı? Olabilirdi tabi ki. Benim bu düşünceden dolayı aramızda bir şey yaşanacaksa da yaşanmamış oldu. Ben bunu anlatmaya çalışmıştım. Ben Defne Hanım'a iltifat ediyordum. Üzüntüsünü duyunca şaşırdım. Derhal çıkarttım kitaptan.' sözlerini kullanan Mustafa Sandal, suçlamayı kabul etmediğini ifade etti.

Duruşma Ertelendi!

Defne Smayeli'nin avukatına beyanları hazırlamak için süre veren mahkeme duruşmayı başka bir tarihe erteledi. Duruşma sonrası açıklama yapan Mustafa Sandal;

'Böyle bir mesele ile adli makamımızı meşgul ediyor olmaktan dolayı şu an gerçekten çok üzgünüm. Mahkeme ne karar verecekse ona da saygı duyarız. Haftaya da zaten karar verecek, savcı da beraat istedi.' sözlerini kullandı.

18-03-2021
Yazar Hakkında
Özlem Olgunsoy

Özlem Olgunsoy

Özlem 1995 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Çocuk gelişimi, sağlık, medya konuları .. devamı.. mail
Yorumlar