Netflix dizisi Zeytin Ağacı reytinglere damga vurdu

Netflix dizisi Zeytin Ağacı reytinglere damga vurdu
28 Temmuz'da yayınlanmaya başlayan Zeytin Ağacı; Arjantin, Mısır, Almanya, İsrail, İtalya, Polanya, İsviçre ve Türkiye gibi 28 ülkede Netflix'in Top 10 listesine girdi.

Dijital yayın platformları gün geçtikçe artsa da bu alandaki liderliği kimseye kaptırmayan Netflix bir biri ardınca dizi ve film yayınlamaya devam ediyor. Üç arkadaşın geçmişin yüklerinden kurtularak özgürleşme hikayesini anlatan Zeytin Ağacı dizisini izleyicisiyle buluşturan Netflix yine reytinglere damga vurdu. Dizi severler 28 Temmuz'da izleyiciyle buluşan Zeytin Ağacı’nın reytinglerdeki başarısnı ve konusunu merak ediyor. Zeytin Ağacı dizisiyle ilgili gelişmeler haberimizde. Şimdi detaylar

Netflix dizisi Zeytin Ağacı reytinglere damga vurdu

Hakan Muhafız, Atiye, Mezarlık gibi dizileriyle reytingleri sallayan Netflix’in yeni dizisi Zeytin Ağacı adından söz ettirmeyi başardı. 28 Temmuz’da yayınlanmaya başlayan dizi 2. gününde Netflix trend listesinde ilk sıraya oturdu. 28 Temmuz Perşembe günü yayınlandığı ilk gün Zeytin Ağacı; Arjantin, Mısır, Almanya, İsrail, İtalya, Polanya, İsviçre ve Türkiye olmak üzere toplam 28 ülkede Netflix'in Top 10 listesine girdi.

Zeytin Ağacı konusu nedir?

İlk sezonu ve ilk bölümünde büyük baaşrı sağlayan Zeytin Ağacı’nın 2. Sezonu henüz belli olmadı. Üç arkadaşın geçmişle yüzleştiği dizide yakın arkadaşlar şehirden Ayvalık’a yolculuğa çıkarlar. Aslında geçmişlerinden, seçtikleri geleceğe doğru yola çıktıklarından habersiz olan üç kafadar zor sınavlardan geçerek gerçek dost haine gelmişlerdir. Ada (Tuba Büyüküstün), Sevgi (Boncuk Yılmaz) ve Leyla (Seda Bakan)’nın üniversitede başlayan arkadaşlıkları onlara güç veren bir dostluğa dönüşür. Ada, başarılı bir genel cerrah, Sevgi de hırslı bir avukat olurken Leyla kariyer yapmamıştır. Eşi ve oğlu ile rahat bir yaşam süren Leyla ev hanımıdır ve çalışmamayı seçmiştir. Sevgi'ye kanser teşhisi konur ve üç dostun sınavı başlar. Sevgi hastaneye yatmak yerine Leyla’dan kendisini Zaman (Fırat Tanış) isimli gizemli bir adamı bulmak için Ayvalık'a götürmesini ister. Ada’nın onu bir hastaneye gayreti boşa gider. Sevgi’yi bu kararından döndüremeyeceklerini anlayan Ada ve Leyla, onu bu zor yolculukta yalnız bırakmaz. Hep birlikte yola koyulan 3 kafadar, sonucunu kestiremedikleri bu yolculuğun hayatlarını tamamen değiştireceğinden haberleri yoktur. Sevgi’nin başlattığı bu arayış, aslında onun değil Ada ve Leyla’nın da yaşamında beklenmedik olaylara neden olacaktır.

30-07-2022
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar