Netflix'in teklifini reddeden Özlem Balcı takdir topladı

Netflix'in teklifini reddeden Özlem Balcı takdir topladı
Seksenler dizisindeki Yıldız rolünü başarıyla canlandıran sempatik oyuncu Netflix'in geri çevrilmeyecek meblağdaki teklifini reddederek izleyicinin hayranlığını kazandı

TRT1’in fenomenleşen dizisi Seksenler oyuncusu Özlem Balcı bir kez daha izleyicinin gönlünde taht kurdu. Dijital platform Netflix'in dudak uçuklatan teklifini reddeden Özlem Balcı Türk izleyicisinden takdir topladı. Dizi severler sevilen oyuncu Özlem Balcı’nın hangi teklifi ve neden reddettiğini merak ediyor. Şimdi detaylar

Netflix'in teklifini reddeden Özlem Balcı takdir topladı

TRT 1 de hafta içi her gün yayınlanan ve 40 yaşın üstündeki izleyicisine nostalji yaşatan Seksenler dizisi ve dizideki Yıldız karakteri beğeniyle izleniyor. Seksenler dizisindeki kahveci Mesut’un eşi Yıldız rolünü başarıyla canlandıran sempatik oyuncu Netflix'in bir oyuncu için geri çevrilmeyecek meblağdaki teklifini reddederek bir kez daha izleyicinin hayranlığını kazandı.

Netflix'in teklifini 'öpüşmem' diyerek reddetti

Son zamanlarda bazı dizileri nedeniyle Türk halkının tepkisini çeken Netflix, sevilen oyuncu Özlem Balcı’ya bir oyuncu için hayli yüksek oranda teklif götürdü. Ancak dizide yer alan ve Türk izleyicisinin aile ve ahlak yapısına uygun olmayan sevişme ve öpüşme sahnesinden dolayı Özlem Balcı hiç düşünmeden teklifi reddetti. Büyük takdir toplayan tepkisini ise Özlem Balcı şöyle açıkladı: "Son bir ay içinde üç ayrı yapımdan yazlık dizi teklifi aldım bir tanesi Netflix'te olacak bir proje idi. Ancak bu dijital medya tekliflerini reddettim, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Özlem Balcı kurallarının arkasındayım. Senaryoları okuduğumda koyduğum şartlar kabul edilmedi ben kamera karşısında film çekiyorum diye öpüşmem ve sevişmem.”

Beni çocuğum izleyecek

Seksenler dizisinin sempatik karakteri Özlem Balcı büyük takdir toplayan hareketini şu cümlelerle Türk izleyicisine açıkladı: “Ciddi bir meblağ teklif edilmesine rağmen reddettim. O filmi benim babam abim izleyecek. Yarın öbür gün çocuğum izleyecek, evleneceğim kişi hoşlanmayacak. Oyuncu arkadaşlarım profesyonel olmadığımı söyleyebilirler. Bu benim tercihim herkes işine baksın.”

canlitv platformu olarak Netflix’in Türk örf ve adetlerine ters düşen dizi teklifini reddeden Özlem Balcı’yı takdir ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Özlem Balcı Kimdir?

Muğla doğumlu Özlem Balcı, lise öğrencisi iken Fethiye‘nin yerel kanalı Kanal F Radyo & Televizyon kurumunda Dj‘lik yaptı. Peşinden kanal bünyesinde Haber spikerliği, metin yazarlığı ve haber muhabirliği yapan başarılı oyuncu, "Köyümüzde Özlem" isimli programın sunuculuğunu; ‘Sabah Şekerleri‘ programının yönetmenliğini yatı. Çankaya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Balcı, BKM çocuk oyunlarıyla 69 ilde sahneye çıkıp 9 farklı karakteri sahneledi. Sonrasında İpsiz Recep, Zülfikar, Arka Sokaklar, Annem, Yol Arkadaşım, Unutulmaz, Akasya Durağı, Şen Yuva, Umut Yolcuları gibi yapımlarda görev yapan Özlem Balcı halen Seksenler dizisinde görev yapmaktadır.

23-02-2021
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar