Oktay Kaynarca'nın Yeni Dizisine Bomba Bir İsim Dahil Oldu

Oktay Kaynarca'nın Yeni Dizisine Bomba Bir İsim Dahil Oldu
Atv ekranlarında eylül yayın döneminde ekrana gelecek olan ve Oktay Kaynarca’nın başrolünde yer alacağı Kor Dizisine usta oyuncu Işıl Yücesoy dahil oldu.

Bugüne kadar rol aldığı her dizisi olay olan ve seyircinin adeta ekrana kilitlenerek takip ettiği oyunculardan biri olan Oktay Kaynarca’nın yeni dizisi için çalışmalar devam ediyor. Halen akıllarda yer alan ve adeta bir efsaneye dönüşen Kurtlar Vadisi’ndeki çakır karakteriyle fırtınalar estiren ve ardından beş sezon boyunca yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Hızır karakteriyle de büyük bir başarıya daha imza atan Oktay kaynarca yeni dizisiyle de aynı başarıyı yakalayacak gibi görünüyor. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve zaman zaman yılan hikayesine dönen ve yapılıp yapılmayacağı ya da hangi kanalda yayınlanacağı konusunda polemikler çıkan Kor dizisi için oyuncu seçmelerine devam ediliyor. Başrolünde yine Oktay Kaynarca’nın yer alacağı dizide usta oyuncunun annesi karakterinde Türk Tiyatrosu’nun usta isimlerinden biri olan Işıl Yücesoy rol alacak.

Kor Eylül’de Başlıyor

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın ardından yeni bir diziye başlayıp başlamayacağı belli olmayan Oktay kaynarca uzun bir beklemenin ardından yeni dizisi Kor için çalışmalara başladı. Aynı zamanda Oktay Kaynarca’nın ortağı olduğu Güzel Adamlar yapım şirketi tarafından hazırlanan Kor için cast çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar Oktay Kaynarca’nın dışında Birce Akalay, Eren Vurdem ve Hakan Karahan’ın rol alacağı diziye son olarak usta tiyatrocu Işıl Yücesoy Oktay Kaynarca’nın annesi karakteriyle dahil oluyor. Alican Yaraş tarafından senaryosu yazılan dizinin ilk bölümleri yurtdışında çekilirken dizinin Eylül ayında yayına gireceği öğrenildi. Onur tan tarafından yönetilecek dizinin haziran ayında sete çıkması bekleniyor.

Işıl Yücesoy Kimdir?

Türk Tiyatrosu’nun usta oyuncularından olan ve aynı zamanda ses sanatçılığı ve seslendirme sanatçılığı da yapan Işıl Yücesoy 2 Ekim 1945 yılında Kırklareli’nde dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan usta isim bugüne kadar pek çok tiyatro oyuncunda yer almış dizi ve sinema filminde oynamıştır. Aynı zamanda albümleri de bulunan Işıl Yücesoy’un rol aldığı yapımlar arasında, Milcan, Geçim Otobüsü, Üvey Baba, Çemberimde Gül Oya, Korkuyorum Anne, Güz Yangını, Rüya Gibi, Zoraki Koca, Gonca Karanfil, Yol Arkadaşım, Yer Gök Aşk, Unutursam Fısılda, Kara Para Aşk, Hayat Mucizelere Gebe, Aşk ve Mavi ve Ferhat ile Şirin bulunmaktadır.

05-05-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar