Portekiz – Çekya CANLI İZLE

Portekiz – Çekya CANLI İZLE
Türkiye ile aynı grupta yer alan Portekiz ile Çekya 18 Haziran günü saat 22.00'da karşı karşıya geliyorlar. Üst tura çıkma mücadelesi veren takımların mücadelesi canlitv.com'da.

Portekiz – Çekya CANLI İZLE

Portekiz – Çekya maçı canlı izleme sayfası. 18 Haziran 2024 Salı günü oynanacak olan mücadeleyi canlı izlemek için gerekli bilgiler ve linkler burada.

Euro 2024 heyecanı herkesi sarmaya başladı. Uefa Euro 2024 çerçevesinde Portekiz ve Çekya maçı 18 Haziran  Salı günü saat 22.00 ‘da TRT 1 ekranlarında olacak. Bu karşılaşma Portekiz ve Çekya’nın bu turnuvadaki ilk maçları. Daha önce Portekiz, Hırvatistan ve İrlanda ile hazırlık maçı yaptı. Çekya ise hazırlık maçlarını Malta ve Kuzey Makedonya ile yaptı. 22.00’da başlayacak olan maç TRT 1 ekranlarında şifresiz olarak izlenebilecek. Milyonlarca futbol izleyicisi gibi Portekiz – Çekya maçını bu sayfadan ve canlitv.com üzerinden anbean izleyebilirsiniz.

Euro 2024 F Grubu’nda hangi takımlar var?

Euro 2024 F grubunda Türk milli takımıyla beraber 3 takım daha bulunuyor. Bunlar Gürcistan, Çekya ve Portekiz. Grubun en iddialı takımları Portekiz ve Türkiye olarak gösteriliyor. 18 Haziran tarihinde Portekiz, Çekya ile mücadele ederken Türkiye ile de Gürcistan karşılaşacak. Önceki senelerden gelen performansı ve birbirinden ünlü yıldızları ile Portekiz dikkat çekerken Türk Milli Takımı’da bu gruptan çıkarak bir üst tura adını yazdırma peşinde. Çekya ve Gürcistan sürpriz peşinde koşan takımlar olarak her an sürpriz yapabilirler diye kendi taraftarlarınca destekleniyorlar. Takımların başarı şansları en önce teknik taktik ve oyuncu kondüsyonu ile ilgili. Ama hepsinden önce moral motivasyonunu en üst düzeyde tutup istikrararını kaybetmeyen ekipler daha şanslı olarak görülüyor. 

Euro 2024 Grupları

A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre

B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk

C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere

D Grubu: Polonya, Hollanda, Avusturya, Fransa

E Grubu:Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna

F Grubu:TÜRKİYE, Gürcistan, Portekiz, Çekya

Gruplardan kimler çıkabiliyor?

A, B, C, D, E ve F gruplarında dörder takımdan toplam 24 takım bulunuyor. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura doğrudan çıkmaya hak kazanıyor. Ayrıca gruplarını 3. Olarak birtiren takımlardan en iyi dördü de bir üst tura çıkma başarısı göstermiş olacaklar. Diğer takımlar gruplara veda edecekler. 26 Haziran akşamı üst tura çıkacak 16 takım belli olmuş olacak.  Bu 16 takım arasındaki maçlar 29 Haziran’da başlayacak olup tek maçlı eleminasyon usulü sürecek. 5 Temmuz Cuma günü çeyrek finaller, 9 Temmuz Salı yarı finaller ve 14 Temmuz Pazar günü final oynanacak. Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak final maçı sonrası belli olan şampiyona kupası takdim edilecek.

18-06-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar