Slovenya - Sırbistan CANLI İZLE

Slovenya - Sırbistan CANLI İZLE
Slovenya ve Sırbistan 20 Haziran günü saat 16.00'da karşı karşıya geliyorlar. Üst tura çıkma mücadelesi veren takımların mücadelesi canlitv.com'da.

Slovenya - Sırbistan maçı canlı izleme sayfası. 20 Haziran 2024 Perşembe günü oynanacak olan mücadeleyi canlı izlemek için gerekli bilgiler ve linkler burada.

Uefa Euro 2024 mücadelelerinin başlamasına çok az kaldı.  22.00’de başlayacak olan maç TRT 1 ekranlarında şifresiz olarak izlenebilecek. Milyonlarca futbol izleyicisi gibi İskoçya-İsviçre maçını bu sayfadan ve canlitv.com üzerinden anbean izleyebilirsiniz Münih'te, Allianz Arena Stadyumu'nda oynanacak maçın sonucu C grubu için büyük önem arzediyor. C grubunda mücadele eden Slovenya ve Sırbistan’dan başka grupta mücadele veren diğer iki ekipten birisi futbolun beşiği İngiltere ve İskandinavların güçlü ülkesi Danimarka. 

C Grubundaki maç takvimi şu şekilde gerçekleşecek;

Slovenya

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri

C Grubu 1. Maçı: Slovenya - Danimarka 

C Grubu 2. Maçı: Slovenya - Sırbistan 

C Grubu 3. Maçı: İngiltere - Slovenya 

Sırbistan

C Grubu 1. Maçı: Sırbistan - İngiltere 

C Grubu 2. Maçı: Slovenya - Sırbistan 

C Grubu 3. Maçı: Danimarka - Sırbistan 

Euro 2024 C grubunda Slovenya ve Sırbistan’dan başka Danimarka ile İngiltere bulunuyor. Dört takımında iddialı olduğu grubun en zayıfı Slovenya gibi görünüyor. Daha önceki yıllarda dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ada ekolünün temsilcisi İngiltere’nin ardından Danimarka ve Sırbistan da üst gruba çıkabilecek adaylar arasında.

Euro 2024 Grupları

A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre

B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk

C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere

D Grubu: Polonya, Hollanda, Avusturya, Fransa

E Grubu:Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna

F Grubu:TÜRKİYE, Gürcistan, Portekiz, Çekya

Gruplardan kimler çıkabiliyor?

A, B, C, D, E ve F gruplarında dörder takımdan toplam 24 takım bulunuyor. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura doğrudan çıkmaya hak kazanıyor. Ayrıca gruplarını 3. Olarak birtiren takımlardan en iyi dördü de bir üst tura çıkma başarısı göstermiş olacaklar. Diğer takımlar gruplara veda edecekler. 26 Haziran akşamı üst tura çıkacak 16 takım belli olmuş olacak.  Bu 16 takım arasındaki maçlar 29 Haziran’da başlayacak olup tek maçlı eleminasyon usulü sürecek. 5 Temmuz Cuma günü çeyrek finaller, 9 Temmuz Salı yarı finaller ve 14 Temmuz Pazar günü final oynanacak. Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak final maçı sonrası belli olan şampiyona kupası takdim edilecek.

20-06-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler