RTÜK'ten Star Tv dizisi Güvercine ağır bir ceza mı gelecek?

RTÜK'ten Star Tv dizisi Güvercine ağır bir ceza mı gelecek?
Güvercin'in o sahnesi için RTÜK'e şikayet yağdı. Star TV'nin iddialı dizisi Güvercin’e ağır ceza gündeme geldi. Seyirci Güvercin dizisinde hangi sahneye tepki gösterdi?

Güvercin'in o sahnesi için RTÜK'e şikayet yağdı. Tepki çeken sahneler yüzünden Star TV'nin iddialı dizisi Güvercin’e ağır ceza gündeme geldi. Aşiret dizisi olarak Pazar günleri ekrana gelen Güvercin'e RTÜK’ten her an ağır bir ceza gelebilir. Özellikle son sahnelerinde yer alan kadına şiddet sahnelerine izleyici seyirci kalmadı ve pes dedirten sahneler için RTÜK, şikayet yağmuruna tutuldu. Seyirci Güvercin dizisinde hangi sahneye tepki gösterdi? Şimdi detaylar

RTÜK'ten Star Tv dizisi Güvercine ağır bir ceza mı gelecek?

Star TV'nin yeni başlayan aşiret dizisi Güvercin henüz 11 bölüm yayınlanmasına rağmen sansasyonel olmayı başardı. Aşiretin yasakladığı imkansız bir aşk hikayesini anlatan Güvercin, ilk bölümlerde yapımcısını üzse de son bölümlerdeki performasıyla seyirciyi ekrana bağladı. Pazar günü iddialı dizilere rağmen hatırı sayılır bir kitleye ulaşan Güvercin, sıcak ve hassas konusundan dolayı zaman zaman gündeme geliyor. Birbirine düşman olan kan davalı iki aşiretin ayırdığı Kenan ve Zülüf’ün imkansız aşkını anlatan diziye son bölümlerde şikayet üstüne şikayet yağıyor.

Şiddet hiç bitmiyor

Partime saati dediğimiz zaman diliminde yani çocukların ve ailelerin ekran başında olduğu 20:00 / 23.00 aralığında ekrana gelen dizinin şiddet sahneleri en sakin izleyiciye bile pes dedirtti. Son bölümlerde şiddetin dozu azalacağı yerde iyice arttı. Dizide kadınların namus ve töre bahane edilerek erkekler tarafından sürekli dövülüp aşağılanması Türk toplumunu rencide ve rahatsız etti.

Kantarın topuzu kaçtı

Şiddet yetmez gibi argo kelimelerin artışı da çoluk çoçuğuyla ekran başında olan duyarlı insanları rahatsız ediyor. Üstelik senaryodaki intikam ve entrikaların çokluğu ve çözüm olarak da şiddetin uygulanması şikayetleri artırıyor. Öyle ki ilk bölümden itibaren kadına şiddet sahnesinin sık sık yer alması sosyal medyada uzun süre gündem oldu. Çıktığı ilk günden beri bu konuda hassas olan Canlitv platformu olarak bizler de RTÜK görevlilerini göreve çağırıyoruz.

Güvercin konusu nedir?

Issız bir yerde dağların doruklarında kör bir kuyuda ölümü bekleyen Zülüf, ölümü beklediği kuyudan genç bir adam tarafından kurtarılır. Bir mucize eseri hayata yeniden dönen ve kahramanı Kenan'ın kimliğini öğrenen genç kız, hayatının şokunu yaşar. Kaderin sürüklediği kuyudan dünyalar güzeli Zülüf'ü çekip çıkaran Kenan için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. On beş yıl önce işlenen cinayet yüzünden başlayan kan davası iki gencin ailesini birbirine düşman etmiştir. İki gencin azmi kan davasını bitirecek ve aşk gelip her şeyi temizleyecek mi izleyip göreceğiz.

05-03-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar