Şehit Öğretmen Aybüke Filminde Aybüke'nin Annesini Kim Oynuyor?

Şehit Öğretmen Aybüke Filminde Aybüke'nin Annesini Kim Oynuyor?
Sinema severler 24 Kasım’da özel bir filmle buluşacak. Teröristler tarafından şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın’ın hikayesini anlatan Aybüke Filminin çalışmaları devam ediyor.

Bu sezon hazırlanan yerli sinema filmleri yakında bir bir vizyonda sinema severlerle buluşmaya başlayacak. Komedisinden dramına, macerasından korku filmine kadar pek çok film bu yaz sete çıkarak çekimlerini tamamladı ya da tamamlamak üzere. Bu filmlerden en çok dikkat çekenler ise biyografi türündeki filmler olarak öne çıkıyor. Doktor Sadık Ahmet, Cem Karaca’nın Gözyaşları, Hayatla Barış ve son olarak Aybüke bu filmlerden. Özellikle geçtiğimiz yıllarda Batman’da öğretmenlik yaparken teröristlerin hain saldırısı sonrası hayata veda eden öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatını anlatan Aybüke filmi seyirci tarafından heyecanla bekleniyor. Cast çalışması devam eden ve eylül ayında sete çıkması planlanan filmin en çok merak edilen karakterlerinden olan Aybüke Öğretmenin annesi Zehra Yalçın’ı canlandıracak oyuncu belli oldu.

Zeynep Kankonde Aybüke Filminde

Bee Yapım ve TRT ortaklığında hazırlanan ve yakında sete çıkması planlanan şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayatını anlatacak Aybüke filmi için çalışmalarda sona yaklaşıldı. Aybüke Öğretmen olarak Nihayet Şahin’in rol alacağı filmde Aybüke Öğretmenin hayatında yer alan önemli karakterleri canlandıracak oyuncular belirlenmeye devam ediyor. Aybüke Öğretmenin babası olarak Caner Kurtaran’ın yer alacağı filmde Aybüke Öğretmenin annesi Zehra Yalçın’ı ise ünlü ve başarılı oyuncu Zeynep Kankonde canlandıracak. Halen cast çalışmaları ve son hazırlıkları yapılan filmin çekimleri şu sıralar Ankara Haymana’da gerçekleştiriliyor. Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın küçüklüğünü geri dönüş sahneleriyle Aysima Zeynep Erişir’in oynadığı filmde ayrıca birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Aybüke Filmi Oyuncuları Kimler?

Bee Yapım ve TRT ortaklığında hazırlanan ve 24 Kasım’da vizyona girecek Aybüke Filmi’nin yönetmen koltuğunda Murat Onbul yer alıyor. Kadrosunda birçok ünlü ismin yer aldığı filmin oyuncuları arasında

-          Nihayet Şahin (Öğretmen Aybüke Yalçın)

-          Aysima Zeynep Erişir (Aybüke Yalçın Çocukluğu)

-          Caner Kurtaran (Aybüke Yalçın’ın Babası Sadık Yalçın)

-          Zeynep Kankonde (Aybüke Yalçın’ın annesi Zehra Yalçın)

-          Turgay Tanülkü

-          Engin Hepileri

-          Necip Karakaya

-          Murat Han

-          Aslıhan Kapanşahin

-          Zeliha Kendirci

-          Musab Doğan

-          Onur Yenidünya

-          Doğukan Çevik ve

-          Gizem Arıkan yer alıyor.

23-08-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar