Star Tv’den Dev Anlaşma

Star Tv’den Dev Anlaşma
Televizyon dünyasında bomba bir anlaşmaya imza atıldı. Star Tv ile OGM Pictures birlikte çalışmaya karar verdi. Bundan sonra OGM Dizileri sadece Star Tv’de yayınlanacak.

Televizyon kanalları her sene milyonlarca lira harcayarak dizi ya da televizyon programları siparişi veriyorlar. Kanallar her ne kadar iç yapım olarak içerik üretseler de daha çok yayıncı kimliğiyle ilgilenerek içerik üretmeyi bağımsız yapım şirketlerine bırakıyorlar. Kanallar istedikleri formatı sipariş ederek ya da yapımcılardan içerik isteyerek yayın akışlarını oluşturuyorlar. Her sezon pek çok dizi ya da program için yapım şirketlerine milyonlarca lira harcanan bu sektörde yapım şirketleri sektörün en önemli kalemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kanallar her ne kadar istedikleri yapım şirketleri ile çalışma olanağına sahip olsalar da birbirlerini anladıkları şirketlere daha çok iş veriyorlar. Sektörde önde gelen yapım şirketlerinden Ay Yapım, NTC Medya MF Yapım, Limon Yapım, OGM Pictures, Ojo Pictures ve Süreç Film gibi pek çok yapım şirketi, kanalları orijinal içerik konusunda besliyor ve destekliyorlar. Son zamanlarda pek çok yapımıyla öne çıkan OGM Pictures ile sektörün önde gelen yayıncı kanallarından Star Tv bugünlerde farklı bir birliktelik içine girerek birlikte çalışmaya karar verdiler.

OGM & Star Tv Ortaklığı

Yayıncılık sektörüne bomba gibi düşen bir birliktelik bugünlerde sektörün en çok konuşulan konuları arasında. OGM Pictures ile Star Tv bir anlaşma yaparak OGM tarafından hazırlanacak dizilerin sadece Star Tv’de yayınlanması konusunda anlaşmaya vardılar. Böylece bir televizyon kanalı ile bir yapım şirketi ilk kez anlaşmaya varmış oldu. Bu anlaşmaya göre OGM Pictures tarafından üretilecek dizilerin tek yayıncı kanalı Star Tv olacak. OGM Pictures sahibi Onur Güvenatam ile anlaşan Star Tv böylece son dönemin başarılı yapım şirketini sadece kendisine içerik üretmesi için anlaştı. Star Tv ile OGM Pictures arasında yapılan anlaşmaya göre halen proje aşamasında olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun Kral Kaybederse adlı yapımının da Star Tv ekranlarında yayınlanacağı öğrenildi.

OGM Pictures

Onur Güvenatam’ın sahibi olduğu ve son dönemlerde pek çok dizi ile adını sektörde duyuran OGM Pictures özellikle iki sezondur Tv 8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir, TRT 1 için Masumlar Apartmanı, Kanal D için Camdaki Kız adlı yapımlarla adını duyurdu. Şirket özellikle Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserlerini televizyonlara dizi olarak uyarlamasıyla tanındı ve başarılı oldu. Kanalın şu sıralar Netflix için hazırlıklarını sürdürdüğü Süslü Korkuluk ve Kral kaybederse dizileri merakla bekleniyor. OGM Pictures’in bundan sonra Star Tv için içerik üretecek olması ise sektörde bir başka aşamaya geçildiğini de gösteriyor.

28-02-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar