Sümbül Ağa, Çandarlı Halil Paşa oldu

Sümbül Ağa, Çandarlı Halil Paşa oldu
Fatih dizisinde Çandarlı Halil Paşa'yı canlandıracak olan Selim Bayraktar Ottoman Rising ve Destan dizilerindeki performansı ile dikkat çekmişti.

Nurgül Yeşilçay ve Bennu Yıldırımlar ile Veda Mektubu dizisinde başrol oynayan Selim Bayraktar TRT’nin yeni sezondaki iddialı dizilerinden Fatih kadrosuna Çandarlı Halil Paşa karakteri ile dahil oldu. Serkan Çayoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracağı tarihi drama türündeki dizide dönemsel hikayeler ve tarihi konular ele alınacak.

Sümbül Ağa, Çandarlı Halil Paşa oldu

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Sümbül Ağa karakteri ile tanınan Selim Bayraktar TRT’bin büyük prodüksiyon harcadığı dönem dizisi Fatih’te Çandarlı Halil Paşa’yı canlandıracak. Son olarak Veda Mektubu dizisinde Nurgül Yeşilçay ile başrolü paylaşan başarılı oyuncu yönetmen koltuğunda Şafak Bal’ın oturduğu Fatih dizisine dahil oldu. Ottoman Rising ve Destan dizilerindeki performansı ile dikkat çeken Selim Bayraktar HBO’da yayınlanan Succession dizisinde de konuk oyuncu olarak yer almıştı.

Fatih’i Serkan Çayoğlu canlandırıyor

Kudretimin ulaştığı yerlere hayalleriniz ulaşamaz mottosu ile yola çıkan Fatih dizisinin yeni yılın ilk haftası sete çıkması hedefleniyor. İstanbul’u fethederek bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan 7. Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’i Kuzey Güney, Börü, Bir Zamanlar Kıbrıs gibi dizilerden tanıdığımız  Almanya doğumlu Serkan Çayoğlu canlandıracak. Dizide Serkan Çayoğlu ve Selim Bayraktar dışında Fikret Kuşkan – II. Bayezıt, Sinan Albayrak – Zağanos Paşa, Tuba Ünsal – Gülbahar Hatun, Ayşegül Günay – Helene(Hatice Sultan). Ozan Bodur, Enes Şengönül, Cihan Bozkaya ve Fatih Güler’den oluşan ekibin senaryosunu kaleme aldığı Fatih  dizisi izleyiciyi Osmanlı’nın en önemli dönemine götürecek. 

Selim Bayraktar kimdir?

17 Haziran 1975 Kerkük doğumlu oyuncu Türk baba ile Kerküklü annenin çocuğudur. 1987 de ailesi ile Türkiye’ye geldi. Lise eğitimini Antalya’da aldıktan sonra 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Önce Diyarbakır sonra da Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. İlk kez 2006 da Köprü dizisinde Erdal karakteri izle televizyonlarda boy gösterdi. Ardından pek çok yapımda yer alan Bayraktar Muhteşem Yüzyıl’daki Sümbül Ağa karakteri ile geniş kitlelerce tanındı. En son Veda Mektubu dizisinde Ziya Karlı karakterine hayat veren oyuncu bu yıl Emel Karaköse ile hayatını birleştirdi.

10-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler