Survivor Yağmur Banda Kimdir? Yağmur Banda Kaç Yaşında? Nereli?

Survivor Yağmur Banda Kimdir? Yağmur Banda Kaç Yaşında? Nereli?
Survivor All Star 2022’ye dahil olan isimlerden biri de Yağmur Banda oldu. Nisa Bölükbaşı’nın korona virüse yakalanması sebebiyle yarışmaya yedeklerden giren Yağmur Banda kimdir?

All Star konsepti ile 2022 yılında ekranlara gelen Survivor’da, geçtiğimiz sezonlarda yarışan isimler yer alıyor. Bu isimlerden biri de Yağmur Banda. As kadroda yer alacak olan Nisa Bölükbaşının koronaya yakalandığı bilgisinin ardından, kadroya sürpriz bir şekilde katılan Yağmur Banda Dominiğe yedeklerden giden isim oldu. Survivor 2018 yarışmasında Gönüllüler kadrosunda yer alan iddalı bir yarışmacıydı. Kadroya dahil olmasının ardından merak edilen, araştırılan kişi oldu. Yağmur Banda kimdir? Yağmur Banda kaç yaşında, nereli? işte detaylar…

Survivor All Star 2022 Yarışmacısı Yağmur Banda

Survivor 2022 All Star yarışmasında gönüllüler takımında yer alan Yağmur Banda, hırslı ve güçlü karakteriyle dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. 

Survivor 2018 sezonunda Gönüllüler takımında mücadele eden Yağmur Banda’nın, Survivor All Star 2022 sezonundaki performansı, merak ediliyor.

Survivor Yağmur Kimdir? Yağmur Banda Kaç Yaşında? Nereli? Mesleği Ne?

Yaşı: 1998 doğumlu (24 yaşında)
Nereli: İzmir
Boyu: 1.71 cm
Kilo: 55 kg

Yağmur Banda, 27 Eylül 1998 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Genç sporcunun annesi Deniz Eryılmaz Banda, babası ise Hamit Banda’dır. Yağmur Liseyi bitirdikten sonra, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Taekwondo takımında yer almıştır. 12 yaşından beri spor yapmaktadır. Banda, Taekvondo sporuna 2006 yılında başlamış ve 11 yıl boyunca bu sporu devam ettirmiştir. Taekvondo dışında da birçok sporla da ilgilenmiştir. Yağmur Banda, özellikle yüzme branşında başarı göstermektedir.

2014 yılında taekvondo da Avrupa şampiyonluğu bulunan Yağmur Banda, 2018 yılında Türkiye 2. Si olmuştur. Aynı zamanda Survivor 2018 All Star sezonunda, Gönüllüler takımında mücadele etmişti.

Türkiye Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluğu’nun yanı sıra birçok kez taekvondoda 2. lik ve 3. lük derecelerinin sahibi olan Yağmur Banda, 1,71 boyundadır ve 55 kilo’ya sahiptir.

Survivor 2018 kadrosuna dahil olduğunda, Adaya gitmeden yarışma öncesi sevenlerine şöyle veda etmişti:

‘İzmir’de başlayan hırslı yolculuğumun sonundayım. Dominik Cumhuriyetine hakim olmaya gidiyorum. Hayatım boyunca istediğim her şeyi emek vererek başardım, hep mücadele ettim. Bu yola hedeflerim için çıktım. Beni tanımadan, görmeden seven tüm takipçilerim, her an destekçim olan ailem ve arkadaşlarım, bundan sonraki etapta desteğinize daha fazla ihtiyacım olacak. Sizleri çok seviyorum. Ben kendime güveniyorum siz de güveninizi eksik etmeyin. Hoşçakalın’

Survivor 2022’de Gönüllüler takımında yer alan Yağmur Banda, Instagram’da ‘yagmurbanda’ kullanıcı adıyla yer alıyor. Survivor All Star 2022’ye dahil olmasıyla birlikte takipçi sayısı 123 bin’e ulaştı.

17-01-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar