TRT 1 Yeni Başlayacak Diziler Hangileri?

TRT 1 Yeni Başlayacak Diziler Hangileri?
Bu yazımızda yeni sezonda başlayacak yeni dizilerin yayıncı kanallarını ve dizilerin oyuncu kadrolarını sizlerle paylaşacağız. İlk yazının konusu TRT 1 ve yeni başlayacak dizileri.

Televizyonlar için en önemli tarihlerden biri olan yeni yayın dönemi başlıyor. Bu sene 2020 – 2021 sezonuna oldukça yapım şirketleri ve televizyon kanalları geçtiğimiz yıl koronavirüs sebebiyle yaşanan aksilikleri ve ertelemeleri ve hem reyting olarak hem de maddi anlamda yaşadıkları kayıpları telafi etmek için iddialı bir şekilde hazırlandılar. Televizyon kanallarına proje üreten yapım şirketleri de zararlarını telafi etmek için ellerinden geleni yaparak sezona hazır hale geldiler. Televizyon kanallarında bu sezonda yine pek çok yeni dizi seyirciyle buluşacak. Her ne kadar hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu yayınlar başladıktan sonra seyircinin izleme oranları belirleyecek olsa da tüm yapımlar aynı heyecanı ve telaşı yaşıyorlar. Yeni diziler yeni yayın dönemiyle birlikte ekrana gelmeye başlarken seyirciler de uzun bir aradan sonra nihayet ekranda diziye doyacak gibi görünüyor. İşte bu sezon başlayacak yeni yapımlar ve detayları!

Yeni yayın Döneminde Başlayacak yeni Diziler!

2020 – 2021 sezonunda televizyon kanallarında pek çok yeni yapım seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Bu yapımlar kanallarına göre şöyle sıralanıyor.

TRT 1 bu sezon ekrana gelecek yeni dizilerle bir süredir yükselişte olan reytinglerini daha da yukarılara taşımak için çaba harcayacak. Kanalda yeni ekrana gelecek diziler şunlar:

Çöp Apartmanı

TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşacak olan Çöp Apartmanı dizisinin yapımcısı OGM Yapım. Dizi Gülseren Budayıcıoğlu’nın romanından ekranlara uyarlanmış. Dizi temizlik ve düzen uğruna hayatlarını kısıtlayan ve adeta bir hapse çeviren kız kardeşlerin yaşadığı apartmanda yaşadıkları olayları ve çevrelerinin bu hikayeye katkılarını ele alıyor. Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu ve Hazar Ergüçlü’nün başrollerinde yer aldığı dizi yakında ekranlara gelecek.

Nizam-ı Alem

TRT 1 ekranlarında hazırlıkları süren dönem dizisi Nizam-ı Alem kanalın bu sezon ki en iddialı yapımı olarak dikkat çekiyor. Dizi Selçuklu Devleti zamanında vezir Nizamül Mülk ile devrin illegal yapısının başı Hasan sabah arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, ekin Koç, Sevda erginci ve Gürkan Uygun yer alırken dizinin yapımcılığını Akli Film üstlenmiş durumda.

Gönül Dağı

TRT 1’in yeni yapımlarından Gönül Dağı’da yine seyirci tarafından merakla beklenen yapımlardan biri. Dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Cindoruk, Şebnem Dilligil ve Ali Düşenkalkar gibi oyuncular yer alırken diziyi Köprü Film yapıyor.

Ayrıca TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz haftalarda başlayan Tövbeler Olsun’da yeni sezonun iddialı yapımlarından. Ayrıca kanal ilerleyen zamanlarda Mevlana ve Hay Sultan adlı yapımlarda seyirciyle buluşacak.

18-08-2020
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar