TRT Halka Dizisiyle Yapılan Sözleşmeyi İptal Etti

TRT Halka Dizisiyle Yapılan Sözleşmeyi İptal Etti
TRT 1 tarafından salı günleri yayınlanan polisiye dizi Halka ile ilgili şok iddia. Halka Dizisi yayından kaldırılıyor mu? TRT halka Dizisi sözleşmesini iptal mi etti?

TRT 1’de yayınlanan ve yayına girdiği ilk bölümüyle büyük ses getiren ve reyting sıralamasında bir anda yükseklerde yer alan yüksek bütçeli halka dizisi için şok bir iddia ortaya atıldı. Es Film tarafından TRT için yapılan ve başrollerinde Serkan Çayoğlu, Hande Erçel, Kaan Yıldırım, Hazal Subaşı, Nazan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Erdal Yıldız, Umut Karadağ, Burak Sergen, Funda İlhan, Dilan Telkök, Şehsuvar Aktaş ve Serhat Midyat gibi sevilen oyuncular yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yönetmen Volkan Kocatürk’ün ayrıldığı Halka dizisinin senaryosunu Aziz Tuna C. ve Ali Demirel kaleme alıyor.

Yeni Sezon Anlaşması İptal Edildi

TRT 1'in birinci bölümü ile büyük ses getiren ve reyting listelerine üst sıradan giren Halka'yı bu sezon bitireceği iddia edildi. İddialara göre TRT ile Halka arasındaki yeni sezon anlaşması iptal edildi. İlk bölümden itibaren her bölüm kan kaybeden ve reytinglerde gittikçe gerilere düşen Halka için kırmızı alarm verildi. Es Film tarafından yapılan Halka’da anlatılan konu ilk bölümden itibaren seyircinin ilgisini çekmişti. Dizide gün yüzüne çıkmayan tekinsiz bir suç örgütü olan Halka’dan güç ve paranın olduğu her yerde perde arkasında kendini hissettiren, onlara yön veren kanundışı bir oluşum olarak bahsediliyordu. Dizide anlatılan bu suç örgütü Halka’yı ve bu karanlık dünyayı yıkmaya çalışan iki genç polisin hikayesi anlatılıyordu. Ancak ne yazık ki dizi yayınlandığı Salı günü karşısında yer alan Fox Tv'nin Kadın'ı, ATV'nin Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ı ve TV 8'in Survivor'una karşısı tutunamamış ve reytinglerde her geçen bölüm geriye düşmüştü. Dizinin son bölümü reytinglerde kendisine ancak 16'ıncı sırada yer bulabilmişti. Bütün bu gelişmelerden sonra dizinin TRT tarafından yeni sezonda yayınlanmayacağı ve sözleşmenin iptal edildiği iddia edildi.

Henüz Bir Açıklama Yapılmadı

TRT 1’de Salı günleri ekrana gelen dizinin bu sezon final yapacağı, yeni sezonda ekranda olmayacağı haberi sosyal medyaya bir anda bomba gibi düşerken iddialara yayıncı kanal TRT'den ya da yapımcı firma Es Film’den resmi bir açıklama henüz gelmedi. Yine gelen son bilgilere göre dizinin kaderini önümüzdeki 3 bölüm belirleyecek. Halka ile ilgili bütün gelişmeleri anında canlıtv den takip edebilirsiniz.

20-03-2019
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar