Ünlü Oyuncu Ali Atay’dan Dizilerle İlgili Çarpıcı Açıklamalar

Ünlü Oyuncu Ali Atay’dan Dizilerle İlgili Çarpıcı Açıklamalar
Ünlü oyuncu ve yönetmen Ali Atay televizyon dizileri, iş yoğunluğu ve bunların oyuncular üzerindeki etkisini çarpıcı sözlerle açıkladı.

Özellikle Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı karakterle seyircinin büyük sevgisini kazanan ve daha sonra rol aldığı yapımlardaki performansı ile de hem seyircinin hem de yapımcıların dikkatini çeken ünlü isim Ali Atay sektör için yeni projeler üretmeye devam ediyor. Hem oyuncu hem yönetmen olarak birçok başarılı projede yer alan oyuncu geçtiğimiz günlerde bir etkinlikte diziler ve televizyona dizi çekmekle ilgili konularda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Televizyona dizi yapmanın zorluğundan bahseden ünlü isim televizyon dizilerinin çalışanları bitirdiğini ve üretkenliği yok ettiğini iddia etti. Ünlü isim ayrıca ailesini bir gün görmese özlediğini belirterek tv dizlerinin çalışma saatlerinden de şikayet etti.

7 – 24 Setteyim

Ünlü oyuncu Ali Atay geçtiğimiz günlerde bir etkinlikte diziler ve yer aldığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü isim televizyona hazırlanan dizilerle ilgili olarak çarpıcı ifadeler kullandı. Ali Atay “televizyonda çalışmak zor iş, en son bir tane dizi çektik. Yani 7-24 setteydim. Benim bir hayatım ve çocuklarım var, eşim ve ailem var. Onlara hiç zaman ayıramadım. Televizyon gerçekten yorucu ve tüketiyor insanı. 150 dakika televizyona haftada bir iş yetiştirmek çok zor. Tükenmişlik sendromu yüzde yüz var. Sürekli settesiniz. Yüzünüzde makyaj, saçında bir şey var ve sürekli bir karakteri canlandırıyorsun. Altı gün boyunca bir gün tatilin var. Darmadağın oluyorsun. Dağılma sendromu oluyor yani.

Televizyon Çok Karışık

Ünlü oyuncu ayrıca yaptığı açıklamalara şu sözlerle devam etti “Sendikalar elinden geleni yapıyor, reklamcılar diğer taraftan bastırıyor. Televizyon çok karışık bence, 150 dakika olacak iş değil. İnsan hududunu aşan şeyler. Ben o yüzden ekrandan uzak durmaya çalışıyorum. Fakat çok da geri çeviremeyeceğim bir rol olursa yaparım. Hem yönetmenliği hem oyunculuğu bir arada yürütmüyorum. Bir dönem oyunculuk yapıyorum, bir dönem yapmayıp sadece yönetmenliğe ağırlık veriyorum. Şu an ikisini birleştirmeye çalıştığım bir dönemdeyim. Bir senaryo yazdım onu ekibimle çekip oynamayı planlıyorum” ifadelerini kullandı. Ünlü oyuncu ayrıca çocukları ve ailesiyle birlikte bir reklam filminde rol almayı pek istemediğini de belirtti.

07-10-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler