Ünlü oyuncu Levent Can kalp krizi geçirdi!

Ünlü oyuncu Levent Can kalp krizi geçirdi!
Kurtlar Vadisi Pusu, Vatanım Sensin ve İçerde gibi başarılı yapımlarda yer alan oyuncu Levent Can kalp krizi geçirdi.Yoğun bakıma alınan 48 yaşındaki oyuncunun sağlık durumu nasıl?

Son olarak Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmiyle beyaz perdede kendini gösteren tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Can geçirdiği kalp krizi sonrası hastaneye kaldırıldı! İstanbul'da bulunan özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine alınan Can'ın kalbine stent takıldığı öğrenildi. Sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu söylemleri olsa da oyuncunun bugün yoğun bakımdan normal odaya geçtiği biliniyor. Tedavisi devam eden başarılı oyuncu Levent Can kimdir?

LEVENT CAN KİMDİR?

23 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen başarılı oyuncu Levent Can, oyuncu olmaya daha gençken okul yıllarında karar vermiştir. Mezun olduktan sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun kadrosuna girmeyi başarmıştır. Televizyon hayatına ilk olarak 1991 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Aile Bağları dizisi ile başlamıştır. Eşref Kolçak, Meral Zeren ve Mahmut Hekimoğlu gibi tecrübeli oyuncularla çalışan Levent Can ilk projesi olan bu dizide iyi bir çıkış yapmıştır. Daha sonra Ezel, Senin Hikayen ve Son gibi dizilerde yer almıştır. Efsane dizi Kurtlar Vadisi Pusu'da 'Fehmi Kuzuzade' karakterine hayat veren oyuncu Umutsuz Ev Kadınları dizisinde de Bennu Yıldırımlar'a partnerlik etmiştir. 2017 yılında İçimdeki Fırtına dizisinde başrol oynamış fakat dizi uzun ömürlü olmamıştır. Aynı yıl Ay Yapım'ın favori dizilerinden İçerde dizisinin kadrosuna Haluk Müdür rolüyle dahil olmuştur. Daha sonra ise başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in yer aldığı Vatanım Sensin dizisinde Yunan bir Korgenerali canlandırmıştır. Dizi projelerindeki başarılarının ardından Hürkuş: Göklerdeki Karaman ve Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerinde oynayarak beyaz perde de kendini göstermiştir. 

05-03-2020
Yazar Hakkında
Gaye Develi

Gaye Develi

Gaye Develi, 28 Eylül 1999 yılında 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinden dolayı Gölcük yerine Zonguldak’ta doğmuştur. Daha sonra annes .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler