Yasak Elma'nın Yıldızı En İyi Kadın Oyuncu Seçildi

Yasak Elma'nın Yıldızı En İyi Kadın Oyuncu Seçildi
Yasak Elma’nın başarılı ve güzel oyuncusu Eda Ece Arap Dünyasının en prestijli ödülü olan Murexdor Ödüllerinde yılın en iyi kadın oyuncusu ödülünü aldı.

Televizyon ve sinema dünyasının en başarılı isimleri arasında yer alan ve halen Fox Tv ekranlarında yayınlanan fenomen dizi Yasak Elma’da Yıldız karakteriyle seyirci karşısına çıkan başarılı ve güzel oyuncu Eda Ece’nin ünü ülke sınırları aşarak başka ülkelere çıktı. Sempatik tavırları, başarılı oyunculuğu ve duyarlılığı ile seyircinin çok sevdiği isimlerden olan Eda Ece aynı zamanda sosyal medyayı yoğun kullanan oyunculardan biri olarak dikkati çekiyor. Ünlü oyuncu ülkemizde pek çok ödül alırken son ödül hiç beklenmeyen bir yerden geldi. Eda Ece Lübnan’da düzenlenen Murexdor 2022’nin En İyi Kadın Oyuncusu seçildi. Ünlü isim ödülünü almak için yarışmanın düzenlendiği Lübnan’a gitti ve hem En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı hem de tüm dikkatleri üzerine çekerek herkesin odak noktası oldu.

Gözler Eda Ece’deydi

Yasak Elma ile 6 sezondur adeta oyunculuğunun zirvesini yaşayan ve altı sezon boyunca Yasak Elma’nın değişmeyen iki oyuncusundan biri olan ünlü ve güzel oyuncu Eda Ece’ye yurtdışından büyük bir ödül geldi. Her yıl düzenlenen ve Arap dünyasının en prestijli ödülü olarak görülen Murexdor ödüllerinde ünlü oyuncuya yılın en iyi kadın oyuncusu verildi. 2000 yılından itibaren verilmeye başlanan ve Arap dünyasının en prestijli ödüllerinin başında gelen Murexdor Ödül töreni için Lübnan’a giden oyuncu burada da fırtına estirdi. Ödül töreninin yapıldığı yere siyah beyaz bir elbise ile çıkan oyuncu ödülünü aldıktan sonra Yasak Elma ekibine ve seyirciye teşekkür etti. Beyrut’ta düzenlenen törende yılın en iyi kadın oyuncusu seçilen güzel oyuncu sempatik tavırlarıyla herkesin beğenisini kazandı.

Eda Ece Kimdir?

Altı sezon boyunca Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisinde Yıldız karakterini canlandıran başarılı ve güzel oyuncu Eda Ece, 20 Haziran 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından oyunculuğa yönelen Eda Ece bugüne kadar pek çok dizi ve filmde yer almıştır. Oyuncu özellikle Yasak Elma ile oyunculuğunun zirvesine çıkmıştır. Eda Ece bugüne kadar, Mihriban, Hayat Bilgisi, Bez bebek, Adını Feriha Koydum, Pis Yedili, Beni Böyle Sev, İlişki Durumu Karışık, Yasak Elma, Kızım İçin, Kocan Kadar Konuş, Görümce, Yol Arkadaşım, Deliha 2 ve Feride adlı yapımlarda rol almıştır.

19-10-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar