Yazar Alev Alatlı hayatını kaybetti

Yazar Alev Alatlı hayatını kaybetti
Türk edebiyatının ünlü yazarlarından olan ve aynı zamanda ekonomi, siyaset ve eğitim alanında da tanınan Alev Alatlı 79 yaşında hayata veda etti.

Türk Edebiyatı bugün çok değerli bir ismini kaybetmenin acısını yaşıyor. Bugüne kadar pek çok esere imza atan ve aynı zamanda düşünür olan ve televizyon programlarıyla da tanınan ünlü yazar Alev Alatlı bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 1944 yılında dünyaya gelen ünlü isim Türk düşünür dünyası ve edebiyat alanında verdiği eserlerle tanınırken aynı zamanda pek çok ödülün de sahibi olarak dikkatleri çekmişti. 79 yaşında hayata veda eden usta ismin acı kaybı edebiyat dünyasının yanı sıra televizyon, magazin, siyaset dünyasında da büyük üzüntü yarattı. Ünlü ismin acı kaybı sebebiyle pek çok isim taziye mesajı yayınlarken Alev Alatlı’nın cenaze töreninin cumartesi günü yapılacağı ve ünlü ismin cenaze namazının Eyüp Sultan caminde kılınacağı öğrenildi. 

Alev Alatlı neden öldü?

Türk düşünür ve edebiyat dünyasının önde gelen isimlerinden olan ve bugüne kadar pek çok esere imza atan ve aynı zamanda eğitimci kimliği ile de tanınan ünlü yazar Alev Alatlı bugün 79 yaşında hayata veda etti. Bir süredir tedavi gören ünlü ismin vefat sebebi sevenleri tarafından merak edilirken internette araştırmalar bu yönde arttı. Peki ünlü isim Alev Alatlı neden öldü. 1944 yılında dünyaya gelen ve sadece Türkiye’de değil dünyada pek çok ülkede de tanınan ünlü isim Alev Alatlı bir süredir Koah hastalığı teşhisiyle hastanede yatıyor ve tedavi görüyordu. Ünlü ismin yapılan tüm tedavilere rağmen sağlık durumu ciddiyetini korudu ve Alev Alatlı Koah sebebiyle 79 yaşında hayata veda etti. Ünlü ismin vefat haberi yakınları ve sevenlerinin yanı sıra tüm ülkece derin bir üzüntüyle karşılandı. 

Alev Alatlı kimdir?

Bugüne kadar pek çok esere imza atan ve edebiyat eserlerinin yanı sıra eğitimci kimliği ve düşünür kimliği ile de tanınan Alev Alatlı 1944 yılında İzmir Menemen’de dünyaya gelmiştir. Ünlü isim ilk orta ve lise eğitimlerinin ardından üniversite eğitimini tamamladı ve ardından çalışma hayatına atıldı. Bugüne kadar pek çok esere imza atan Alev Alatlı’nın yayınlanmış eserleri arasında Yaseminler Tüter mi Hala?, İşkenceci, O.K Musti Türkiye Tamamdır, Schrödinger’in Kedisi, Aydınlanma Değil Merhamet, Safsata Kılavuzu bulunmaktadır. 

02-02-2024
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar