Yemekteyiz yarışmasından şok eden itiraflar!

Yemekteyiz yarışmasından şok eden itiraflar!
Seda Sayan'la Yemekteyiz yarışmasnda olaylar bitmiyor. Bu kez yarışmacılardan birinin itirafı gündeme bomba gibi düştü! İşte, Yemekteyiz yarışmasından şok eden itiraflar!

TV8 ekranlarında yayınlanan Seda Sayan'ın sunduğu Seda Sayan'la Yemekteyiz yarışması sık sık gündeme geliyor. Olaylı sunumları, tartışmalı yemekler ve yarışmacıların diyaloglarıyla çok konuşulan yarışma programı bu kez de bir yarışmacının şok eden itiriflarıyla gündemde. Seda Sayan'la Yemekteyiz yarışmasının 24 Ocak cuma günkü final bölümünde üçüncü seçilen Filiz Serttaş’ın itirafları Milliyet Cadde yazarı Ali Eyyüpoğlu'nun köşesine taşındı. Yarışmanın geçen haftaki bölümünde de her zamanki gibi 5 yarışmacı vardı ve bu yarışmacılardan 3'ü meslek olarak da aşçılık yapıyorladı. O aşçılardan biri olan Filiz Serttaş ise Yemekteyiz yarışması ve benzer yarışmaların formatlarını sorgulamaya açacak önemli itiraflarda bulundu.

İşte Seda Sayan'la Yemekteyiz'li ilgili o itiraflar!

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü (26 Ocak Pazar) yazısında, ‘Yemekteyiz'deki aşçı yarışmacının itirafı' başlığıyla o itirafları köşesine taşıdı. Eyyüpoğlu'nun yazısının bir bölümü şöyle;

"TV8’deki ‘Seda Sayan’la Yemekteyiz’de cuma günü haftanın finali vardı. Beş yarışmacı kadından üçü aşçıydı. Onlardan biri Filiz Serttaş’tı. Rakiplerinden 18, Sayan’dan sekiz puanla haftanın üçüncüsü seçilen Serttaş’ın yaptığı şu itiraf, ekranlardaki yemek programlarını en iyi özetleyen türdendi:

"Onlara çok iyi yutturdum"

“Kimsenin yemekten anladığı yok. Yaptığım çorbanın yanlış olduğunu kimse fark etmedi. İçindeki malzemeyi anlamadılar. Olması gereken bir çorba gibi yorumladılar. Gayet de güzel beğendiler. Onlara çok iyi yutturdum çorbayı.”

"Yemek yapma sırası kendine geldiği gün pazara alışverişe giderken listesinde yapacağı çorba için kırmızı mercimeğin de bulunduğunu, almayı unutunca evdeki malzemelerle hazırladığı çorbadaki eksikliği, anaokulu öğretmeniyle ev hanımının anlamaması normal, ama iki aşçının fark etmemesi tuhaf!"

Çok konuşulacak itiraflar

Yemekteyiz yarışmacısı Filiz Serttaş'ın itirafları yemek yarışması programlarıyla ilgili tartışmaları yeniden başlatırken, bu programların kalitesi hakkında da ip uçları veriyor. TV8'de yayınlanan Seda Sayan’la Yemekteyiz programı ile Fox Tv'de yayınlanan Zuhal Topal'la Sofrada yarışmaları birbririne çok benzerken kendi aralarında sık sık çalıntı format tartışmalarına da sebep oluyordu. Çok izlenen iki program ve yarışma formatı bu itiraflardan sonra tartışmalara açılacak mı merak konusu. Yarışmacı Filiz Serttaş'ın açıklamaları ise çok konuşulacak cinsten...

26-01-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar