Miniatürk Canlı YayınıMiniatürk ya da bilinen diğer adıyla Minyatürk Türkiye Park; İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde 60.000 metrekare alana kurulan aynı zamanda dünyanın en büyük minyatür park alanıdır. Haliç kıyısında eski bir park alanına kurulan Miniatürk'ün temeli 30 Haziran 2001 tarihinde atılmış, 2 Mayıs 2003 tarihinde ise ziyarete açılmıştır.

"Büyük Ülkenin Küçük Bir Modeli' sloganıyla tanıtımı yapılan Miniatürk'te toplamda 112 eserin 1/25 ölçekli maketleri sergileniyor. 3 bin yıllık tarihin izlerinin tek bir alanda ziyaretçilere sunulduğu alanda Ayasofya, Selimiye Camii, Galata Kulesi, Safranbolu Evleri, Sümela Manastırı, Nemrut Dağı kalıntıları, Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Ecyad Kalesi gibi eserlerin maketleri de yer alıyor. Antik Çağ'dan Bizans'a, Bizans'dan Selçuklu'ya Selçuklu'dan Osmanlı'ya kadar bir çok tarihi eser Miniatürk'de sergileniyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistlerin ziyaret noktası olan Miniatürk'te eserlerin yanında sesli rehberlik sistemi bulunmaktadır. Böylece ziyaretçiler, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça, Farsça, Japonca ve İspanyolca olmak üzere dokuz farklı dilde eser hakkında geniş bilgiye sahip olabiliyor.

 


Kanal Adı: Miniatürk
Yayın Merkezi: İstanbul
Kanal Türü: Kamera
Ünvanı: İstanbul Büyük Şehir Belediyesi

İletişim Bilgileri
Telefon: 0(212) 455 13 00
Fax: 0(212) 455 26 73
E-mail: [email protected]
Web: http://www.ibb.gov.tr
Adres: Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Cad. No:25. 34134 Fatih


Miniatürk canlı yayınını sitene ekle

Miniatürk İzleyici Yorumları


Yorum Yap
Hatalı Yayın Bildir
Adınız E-Posta Yormunuz
kuzey2022-08-21 17:43:23ilk yorum benim

Aktif İzleyiciler

» Canlitv.com'da şuan aktif olan ziyaretçilerin izlediği kanallar.