10 Ağustos Pazartesi Reyting Sonuçları

10 Ağustos Pazartesi Reyting Sonuçları
10 Ağustos Pazartesi reyting sonuçları açıklandı. TOTAL, AB ve ABC1 reyting kategorilerinde dün en çok hangi yapım izlendi? İşte dünün reytingleri!

10 Ağustos reyting sonuçları belli oldu. MasterChef Türkiye ve Gençliğim Eyvah'ın yeni bölümüyle yayınlandığı günde en çok izlenen yapım hangisi oldu? İşte dünün reytingleri!

TOTAL ve AB kategorilerinde dünün en çok izlenen yapım tv8'de yayınlanan MasterChef Türkiye oldu. 16 yarışmacıyla birlikte takım oyunlarının başlayacağı MasterChef Türkiye'de son sekiz yarışmacı bu hafta belirlenecek.

ATV dizisi Gençliği Eyvah ise TOTAL'de ikinci, AB'de üçüncü sırada yer aldı. İzleyiciden geçer not almayı başaran dizi tüm kategorilerde zirveyi yakından takio etmeye devam ediyor.

Fox Ana Haber TOTAL kategorisinde üçüncü, AB kategorisinde ise ikinci sırayı alırken, Fox TV'nin yeni bölümüyle ekrana gelen yarışma programı Yaparsın Aşkım TOTAL'de sekiz, AB'de ise onuncu sırada günü tamamlayan yapım oldu.

TOTAL İLK 10 İZLENME SIRALAMASI

1 MASTERCHEF TURKIYE TV8
2 GENCLIGIM EYVAH ATV
3 FOX ANA HABER FOX
4 SHOW ANA HABER SHOW TV
5 YOL ARKADASIM (T.S) SHOW TV
6 POSTACI (T.S) KANAL D
7 GENCLIGIM EYVAH (OZET) ATV
8 YAPARSIN ASKIM FOX
9 YAPARSIN ASKIM OZET FOX
10 HABER ONU SHOW TV

AB İLK 10 İZLENME SIRALAMASI

1 MASTERCHEF TURKIYE TV8
2 FOX ANA HABER FOX
3 GENCLIGIM EYVAH ATV
4 MASTERCHEF TURKIYE OZET TV8
5 POSTACI (T.S) KANAL D
6 YOL ARKADASIM (T.S) SHOW TV
7 DIRILIS ERTUGRUL (TKR) 360
8 GENCLIGIM EYVAH (OZET) ATV
9 SHOW ANA HABER SHOW TV
10 YAPARSIN ASKIM FOX

REYTİNGLER NASIL BELİRLENİYOR?

Türkiye’de ilk reyting ölçümü, birçok Avrupa ülkesinde izlenme oranlarını belirleyen AGB Nielsen şirketi tarafından gerçekleştirilmiştir. İlerleyen yıllarda sistem TNS tarafından devralınmıştır.

Reytingler peoplemeter adı verilen özel bir cihazla hesaplanmaktadır. Bu cihaz sadece TNS tarafından belirlenen hanelerde bulunmaktadır.

Peoplemeter, parayla satın alınamaz ve bu cihaza sahip olan hanelerin sisteme dahil olduklarını kimseyle paylaşmaması gerekmektedir.

Şimdilerde 2200’den fazla hanenin ölçümleme sistemine dahil olduğu bilinmektedir. Bu sisteme dahil olan haneler, ölçümlemelerden maddi bir gelir elde etmemektedirler. TNS tarafından ölçümlemeye dahil olan hanelere belirli aralıklarla küçük ev eşyaları hediye edilir.

 

11-08-2020
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Tipik bir akrep burcu kadınıdır. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım b .. devamı.. mail
Yorumlar