7 Kasım Salı reyting sonuçları

7 Kasım Salı reyting sonuçları
7 Kasım reyting sonuçları: En çok izlenen programlar ve dizi başarıları. Televizyon dünyasının merakla beklediği sonuçlar burada!

7 Kasım Salı gününe ait reyting sonuçları merak ediliyor ve araştırılıyor.  Her Salı akşamı olduğu gibi, 7 Kasım Salı akşamı da televizyon ekranları başındaki izleyicileri ekran başına kilitleyen bir dizi ve programla karşı karşıya geldi. "7 Kasım Salı reyting sonuçları" beklenen an geldiğinde açıklandı ve hangi yapımın izleyici kitlesi tarafından en çok ilgi gördüğüne, hangi dizinin zirveye tırmandığına ve hangi programın reyting tablosunda öne çıktığına dair merak uyandırdı.

Bu yazımızda, hangi dizi veya programın reytinglerde üst sıralarda yer aldığını, hangi yapımların izleyicileri büyülediğini ve bu sonuçların televizyon endüstrisindeki genel etkilerini adım adım ele alacağız. İşte 7 Kasım Salı reyting sonuçları.

REYTİNGLERDE HANGİ YAPIM BİRİNCİ OLDU?

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 YABANI FOX
2 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
3 ESRA EROL'DA ATV
4 MASTERCHEF TURKIYE ALL STAR TV8
5 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
6 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
7 ATV ANA HABER ATV
8 YABANI (OZET) FOX
9 UC KIZ KARDES KANAL D
10 BEN BU CIHANA SIGMAZAM (OZET) ATV

 

AB İLK 10 PROGRAM

1 MASTERCHEF TURKIYE ALL STAR TV8
2 AILE SHOW TV
3 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
4 YABANI FOX
5 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
6 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
7 AILE (OZET) SHOW TV
8 KANAL D ANA HABER KANAL D
9 UC KIZ KARDES KANAL D
10 ESRA EROL'DA ATV

 

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

1 MASTERCHEF TURKIYE ALL STAR TV8
2 YABANI FOX
3 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
4 AILE SHOW TV
5 BEN BU CIHANA SIGMAZAM ATV
6 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX
7 ESRA EROL'DA ATV
8 YABANI (OZET) FOX
9 KANAL D ANA HABER KANAL D
10 UC KIZ KARDES KANAL D

REYTİNG NEDİR?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde bir çok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

REYTİNG NASIL BELİRLENİR?

Türkiye’de ilk reyting ölçümü, birçok Avrupa ülkesinde izlenme oranlarını belirleyen AGB Nielsen şirketi tarafından gerçekleştirilmiştir. İlerleyen yıllarda sistem TNS tarafından devralınmıştır.

Reytingler peoplemeter adı verilen özel bir cihazla hesaplanmaktadır. Bu cihaz sadece TNS tarafından belirlenen hanelerde bulunmaktadır.

Peoplemeter, parayla satın alınamaz ve bu cihaza sahip olan hanelerin sisteme dahil olduklarını kimseyle paylaşmaması gerekmektedir.

Şimdilerde 2200’den fazla hanenin ölçümleme sistemine dahil olduğu bilinmektedir. Bu sisteme dahil olan haneler, ölçümlemelerden maddi bir gelir elde etmemektedirler. TNS tarafından ölçümlemeye dahil olan hanelere belirli aralıklarla küçük ev eşyaları hediye edilir.

 

08-11-2023
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım bölümünden 2012 yılında mezun ol .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler