9 Ağustos Pazar Reyting Sonuçları

9 Ağustos Pazar Reyting Sonuçları
9 Ağustos Pazar reyting sonuçları açıklandı. TOTAL, AB ve ABC1 reyting kategorilerinde dün en çok hangi yapım izlendi? İşte dünün reytingleri!

9 Ağustos Pazar reyting sonuçları belli oldu. İlk bölümüyle ekrana gelen TRT dizisi Tövbeler Olsun izleyicinin beğenisini kazanabildi mi? TOTAL, AB ve ABC1 hafta sonu reytingleri haberimizde!

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI

1 MASTERCHEF TURKIYE TV8
2 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
3 KIBAR FEYZO (T.S) SHOW TV
4 SHOW ANA HABER SHOW TV
5 YAPARSIN ASKIM FOX
6 MASTERCHEF TURKIYE OZET (TKR) TV8
7 GULEN GOZLER (T.S) SHOW TV
8 YAPARSIN ASKIM OZET FOX
9 SEN CAL KAPIMI (TKR) FOX
10 TOVBELER OLSUN TRT 1

AB REYTİNG SONUÇLARI

1 MASTERCHEF TURKIYE TV8
2 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
3 MASTERCHEF TURKIYE OZET (TKR) TV8
4 TOVBELER OLSUN TRT 1
5 DIRILIS ERTUGRUL (TKR) 360
6 YAPARSIN ASKIM OZET FOX
7 SHOW ANA HABER SHOW TV
8 SEN CAL KAPIMI (TKR) FOX
9 KIBAR FEYZO (T.S) SHOW TV
10 GULEN GOZLER (T.S) SHOW TV

Hafta sonu izleyicinin tercihi tv8'de yayınlanan MasterChef Türkiye oldu. Birbirinden başarılı aşçıların Türkiye'nin önde gelen şeflerinden aldığı eğitimlerle şef olma yolunda büyük emek sarf ettiği programın ardından en çok izlenen program yine Fox TV'de yayınlanan Ana Haber oldu.

Pazar gününün en çok merak edilen yapımı TRT 1'de yayınlanan Tövbeler Olsun dizisiydi. Çiçek Dilligil, Ünal Silver, Seda Türkmen, Sercan Badur, Mert Carim, Merve Erdoğan, Mert Denizmen, Semiha Bezek, Naz Çağla Irmak, Batuhan Aydar, Tolga Canbeyli, Cansu Kurgun, Ozan Güçlü ve Duru Baykal gibi birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı dizi TOTAL kategorisinde onuncu, AB kategorisinde ise dördüncü sırada yer aldı. İlk bölümüne rağmen oldukça iyi izlenme oranları elde eden dizinin gelecek haftalarda hangi sırada yer alacağı merak ediliyor.

Reyting nedir?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde bir çok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

11-08-2020
Yazar Hakkında
Merve Temel

Merve Temel

Merve, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1994 yılında dünyaya geldi. Tipik bir akrep burcu kadınıdır. Gebze Endüstri Meslek Lisesi Grafik Tasarım b .. devamı.. mail
Yorumlar