Acun Ilıcalı hangi takımı alacağını açıkladı

Acun Ilıcalı hangi takımı alacağını açıkladı
En büyük hayalini bir futbol takımı almak olduğu bilinen Acun Ilıcalı’nın alacağı takım ve ödeyeceği ücret belli oldu. İşte o takım ve ödenecek tutar haberimizde.

Spor muhabirliğinden medya patronluğuna kadar yükselen Acun Ilıcalı hangi takımı alacağını açıkladı. Takımın sahibi Mısırlı iş insanı Assem Allam ile büyük ölçüde anlaşan Ilıcalı konuyla ilgili açıklamayı bizzat kendisi yaptı. Sporseverler Acun Ilıcalı'nın alacağı takımı ve açıklamalarını merak ediyor. Şimdi detaylar

Acun Ilıcalı hangi takımı alacağını açıkladı

Spor muhabirliğinden Tv patronluğuna ulaşan Acun Ilıcalı, en büyük hayalinin bir spor takımını yönetmek olduğunu daha önce dile getirmişti. Ülkemizde muhabirlik yaparak sektöre giren Ilıcalı, TV8 kanalını satın alarak medya patronluğuna kadar yükseldi. Son olarak 2021 yılının başında kendi kurduğu ücretli dijital dizi ve film içerik platformu EXXEN’i yayın hayatına sokan Ilıcalı en büyük hayalini gerçekleştirmek üzere. En büyük hayalini bir futbol takımı almak olduğu bilinen Acun Ilıcalı’nın alacağı takım ve ödeyeceği ücret belli oldu. İşte o takım ve ödenecek tutar.

Acun Ilıcalı Hull City İçin Ne Kadar Ödeyecek?

İngiltere'nin en eski kulüplerinden Hull City'nin satın alma işlemleri bitmek üzere. Kulübün sahibi olan Mısırlı iş insanı Assem Allam ile büyük ölçüde anlaşan Ilıcalı'nın 30 milyon sterlin  (yaklaşık 40 milyon Dolar) ödeme yapacak. Konuyla ilgili açıklamayı yapan Acun Ilıcalı duygularını şöyle aktardı: "İngiltere'de ülkemizin bayrağını Hull City'nin başarısıyla dalgalandırmak istiyorum. Hull City'nin inşallah ileride hocasından, belli futbolcularına kadar Türklerden oluşmasını istiyorum. Hedefim dünyada ses getiren bir takım oluşturmak" 

Premier Lig'e yükselirse 20 milyon sterlin daha ödenecek 

Hull City, İngiltere'nin bir alt grubu olan Championship'te mücadele ediyor. Takımın Premier Lig'e yükselmesi durumunda Acun Ilıcalı, 20 milyon sterlin (yaklaşık 28 milyon Dolar) civarında bir ödeme daha yaparak hedefini büyültecek. 

Hull City Takımı ne zaman kuruldu?

Hull City Association Football Club Yorkshire'da 1904 yılında kuruldu. İngiliz futbol kulübünün tarihinde kaydettiği en büyük başarı 2014 yılında ulaştıkları FA Cup finalidir. Kehribar ve siyah renklerini kullanan takımın maskotu kaplandır. 2014-2015 sezonunda UEFA Avrupa Ligi play-offlarında mücadele eden kulüp, iç saha maçlarını 25 bin 450 seyirci kapasiteli KCOM Stadyumu'nda oynuyor.

27-10-2021
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler