Arka Sokaklar 18. Sezon

Arka Sokaklar 18. Sezon
Kanal D ekranlarının sevilen ev reytingi yüksek dizisi Arka Sokaklar yeniden yayına gelmeye hazırlanıyor. Dizi yeni yayın döneminde 18. Sezonuyla yayınlanacak.

Türk televizyon tarihinde en uzun soluklu yapımlar arasında yer alan Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Arka Sokaklar adeta küllerinden yeniden doğuyor. Tam 18 sezon önce Erler Film tarafından hazırlanmaya başlayan proje o günden bugüne kadar yüzlerce bölüm yayınlandı  ve haklı olarak tam bir fenomene dönüştü. Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin rol aldığı ve adeta tam anlamıyla bir oyuncu okuluna dönen dizi yayınlandığı Cuma akşamlarında uzun yıllar boyunca liderliği hiçbir yapıma bırakmadı. Kanalın en çok izlenen yapımları arasında yer alan dizi tam 17 sezon boyunca Erler Film tarafından hazırlandı. Türker İnanoğlu tarafından yapımcılığı yapılan ve Orhan Oğuz’un yönetmen koltuğunda yer aldığı dizi geçtiğimiz sezon başlarında bazı sorunlar yaşamaya başladı ve yapımcı Türker İnanoğlu’nun da rahatsızlanmasıyla bir anda yayından kaldırıldı. Bazı oyuncularıyla da sorunlar yaşayan dizi bir daha ekranlara dönemedi ve final yapmak zorunda kaldı.

Kanal D’ye Geçti

Erler Film tarafından hazırlanan ve 634 bölüm ekrana gelen Arka Sokaklar Kanal D ekranlarının en çok seyredilen yapımları arasında bulunuyor. Dizi ilk başladığı günden itibaren Cuma akşamları ekrana geldi ve yayınlandığı gün ve saatte en çok seyredilen yapımlar arasına adını yazdırdı. Dizi geçtiğimiz sezonun ortasında reyting ve oyuncu sebepleriyle ve ayrıca yapımcı Türker İnanoğlu’nun rahatsızlanması dolayısıyla tam bir efsaneye dönen yayını tamamladı ve final yaptı. Bu durum seyirciyi oldukça üzerken Kanal D’de bu durum karşısında harekete geçti ve dizinin yayın ve yapım haklarını bir yıllığına Erler Filmden satın aldı. Kanal D bünyesinde faaliyet gösteren D Medya tarafından hazırlanmaya başlayan dizi 18. Sezon için yeniden çalışmalara başladı. Ilk olarak var olan oyuncularla yeniden anlaşmaya varılırken dizinin kadrosuna yeni isimlerde katıldı. Şu sıralar 18. Sezon için yeniden sete çıkmaya ve küllerinden doğmaya hazırlanan Arka Sokaklar sezonda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yüzlerce Kez Tekrarı Yayınlandı

Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı Arka Sokaklar kanal D tarihine adını yazdıran diziler arasında yer alıyor. 17 sezon boyunca ekrana gelen fenomen yapım asıl yayın günü olan Cuma gününün dışında hemen her saatte ve her günde tekrar bölümleriyle ekrana geldi. Her kuşakta ve her günde seyirci tarafından ilgiyle izlenen polisiye dizi Arka Sokaklar Türk Dizi tarihine adını yazdırmayı başardı.

26-07-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar