Arka Sokaklar Sete Çıkıyor

Arka Sokaklar Sete Çıkıyor
Kanal D ekranlarında Cuma akşamları ekrana gelen ve tam 17 sezon boyunca yayınlanan efsane dizi Arka Sokaklar yeniden çekimlere başlıyor.

Türk Televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olarak tarihe geçen ve son olarak 638. Bölümüyle ekrana gelen ve geçtiğimiz sezon yaşadığı talihsiz bir süreç sonunda ekranlara veda eden polisiye türündeki dizi Arka Sokaklar yeniden setlere dönmeye hazırlanıyor. Erler Film tarafından hazırlanan ve kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı ve bir neslin bu diziyle büyüdüğü Arka Sokaklar geçtiğimiz aylarda yoğun şekilde gündeme gelmişti. Dizinin yapım haklarını elinde bulunduran erler Film ile dizinin yayıncı kanalı kanal D arasında yapılan görüşmeler sonunda dizinin yapım ve yayın haklarını bir yıllığına daha alan Kanal D hemen hazırlıklara başlamış ve efsane dizi için geri sayım böylece bir kez daha başlamıştı. 17 sezon boyunca Kanal D ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan ve yayınlandığı süre boyunca ilk sıralarda ve çoğunlukla da ilk sırada yer alan dizinin yeni bölümlerinin yazılmaya başladığı öğrenildi.

Ağustos Ayında Sete Çıkıyor

Erler Film tarafından yaratılan ve usta yapımcı Türker İnanoğlu tarafından yapımcılığı yapılan efsane dizi Arka Sokaklar küllerinden doğmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon Türker İnanoğlu’nun hastalığı sebebiyle yaşanılan süreçte zor bir sezon geçiren dizi 638. Bölümde ekranlara veda etmişti. Erler Film ile Kanal D arasında yapılan görüşmeler sonunda efsane dizinin yapım hakları bir yıllığına Kanal D’ye geçmiş ve kanal da çalışmalara başlamıştı. Ozan Yurdakul tarafından kaleme alınan dizi yine aynı isim tarafından yazılırken yönetmen koltuğunda da yine eski yönetmen Orhan Oğuz yer alıyor. şu sıralar senaryo yazım çalışmalarının devam ettiği Arka Sokaklar’ın ağustos ayında sete çıkması ve yeniden ekranlara dönmesi bekleniyor. Eski oyuncuların pek çoğuyla yeniden anlaşma imzalayan Kanal d dizinin yayın günü olarak yine Cuma akşamlarını düşünüyor.

Cuma Akşamları Zor Olacak

17 sezon boyunca Kanal D ekranlarında Cuma akşamları ekrana gelen Arka Sokaklar yeniden ekrana dönmeye hazırlanıyor. Kanal tarafından yine eski günü olan Cuma gününde ve yine aynı saatinde seyirciyle buluşacak olan dizi böylece Star Tv’nin Yalı Çapkını ve Show Tv’nin Kızılcık Şerbeti’yle reyting mücadelesi verecek. Öbür taraftan dizinin kadrosunda Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Ozan Çobanoğlu, Kerimhan Duman ve Gaye Gürsel yer alıyor.

09-07-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar