Aşk Ağlatır Hünkar Balaban (Selim Bayraktar) kimdir?

Aşk Ağlatır Hünkar Balaban (Selim Bayraktar) kimdir?
Show TV kanalının dizisi Aşk Ağlatır oyuncu kadrosunda yer alan Selim Bayraktar kimdir? Aşk Ağlatır Hünkar Balaban (Selim Bayraktar) kimdir?

Show TV ekranlarının sevilen dizisi Aşk Ağlatır yepyeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Birbirinden başarılı oyuncuları ve senaryosu ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Aşk Ağlatır dizisi kısa sürede en çok izlenenler arasında yer almayı başardı. Yeni sezona bomba gibi bir giriş yapan Aşk Ağlatır oyuncu kadrosuna yepyeni isimler dahil oldu. Peki Aşk Ağlatır Hünkar Balaban kimdir? Aşk Ağlatır Selim Bayraktar kimdir? İşte Show TV kanalının gözde yapımı Aşk Ağlatır ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar...

Ekranların başarılı yapımı Aşk Ağlatır oyuncu kadrosunda yer alan Selim Bayraktar, en çok arananlar listesinde yer almaya başladı. Dizide Cevdet olarak tanınan asıl ismi ise Hünkar Balaban olan karakter ise Aşk Ağlatır'a önem kazandıran isimler arasında yer almakta. Peki Aşk Ağlatır Hünkar Balaban karakteri kimdir?

Hünkar Balaban karakteri özellikleri

Yusuf'u öz babasıdır. Hikmet Eren'i oğlu Hünkar Balaban, uzun süredir babasını ve oğlunu takip etmektedir.

Selim Bayraktar kimdir?

1975 yılında dünyaya gelen Selim Bayraktar, Irak Kerkük doğumludur. Irak Ordusundan kurtulmak için küçük yaşta ailesi ile birlikte Türkiye'ye kaçan Selim Bayraktar, dört yıl boyunca Eskişehir'de yaşamını sürdürdü. Ardından Antalya'da yaşamaya devam eden Selim Bayraktar, eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde tamamlayan Selim Bayraktar, ardından sirkte Palyaço olarak görevlendirilmiştir. İlk oalrak 2006 yılında Köprü isimli televizyon dizisi ile ekranlara gelmeye başlayan ünlü oyuncu, Erdal karakterini canlandırarak oyunculuğaadım atmıştır. Ardından 2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisi ile ekranlara gelen Selim Bayraktar, Mahmut Paşa karakterine hayat vermiştir. 2012 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile oyunculuk kariyerini bir basamak daha üste taşıyan Bayraktar, ardından 2014 yılında ise Aşk Sana Benzer isimli sinema filminde Aykut karakterini canlandırarak sevenleri ile buluşmuştur. Yakın zamanda ise Star Tv kanalında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Edip karakterine hayat vermiştir. Günümüzde de Aşk Ağlatır dizisinde Hünkar Balaban'ı canlandrımaktadır. Tüm bunların dışında bir çok dizi ve filmlerde rol alan Selim Bayraktar, ayrıca 2014 yılında Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görülmüştür.

25-11-2019
Yazar Hakkında
Özlem Olgunsoy

Özlem Olgunsoy

Özlem 1995 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Çocuk gelişimi, sağlık, medya konuları .. devamı.. mail
Yorumlar