Bak Postacı Geliyor Filminin Çekim Tarihi Belli Oldu

Bak Postacı Geliyor Filminin Çekim Tarihi Belli Oldu
Ünlü ve başarılı yönetmen Yüksel Aksu’nun senaryosunu yazdığı ve yönetmen koltuğunda oturacağı Sev Yapım imzalı Bak Postacı Geliyor filmi yakında sete çıkıyor.

Yerli sinema şu sıralar tam anlamıyla büyük bir atağa geçmiş durumda. Son yıllarda yaşanan pandemi sebebiyle yeterince ilgi görmeyen ve sinema salonlarıyla yaşanan sıkıntılar sebebiyle neredeyse durma noktasına gelen Türk Sineması pandemiden sonra birçok filmle yeniden sinemaseverlerle buluştu. Sektör aynı zamanda internet yayın platformları içinde içerik üreterek sıkıntılı zamanlarını atlattı. Dizilerin sezon arası vermesiyle de planlanan ve hazırlık aşamasını tamamlayan filmler bir bir sete çıkamaya ve motor demeye başladı. Sektörde bulunan pek çok yapım şirketi yeni dizi ve filmlerle ilgili çalışmalarını sürdürürken henüz yeni kurulan Sev Yapım’da projeleri için çalışmalarını hızlandırdı. TRT 1 için Seni Kalbime Sakladım adlı diziyi hazırlayan Sev Yapım aynı zamanda bir sinema filmi içinde çalışmalarını sürdürüyor. Yapım şirketi sektörün önde gelen yönetmenlerinden Yüksel Aksu ile anlaşan Sev Yapım Bak Postacı Geliyor kod adlı sinema filmi için oyuncu seçimlerine başladı.

Bak Postacı Geliyor

Sinema ve dizi sektörünün önde gelen yönetmenlerinden biri olan Yüksel Aksu Sev Yapım’la el sıkıştı ve taraflar birlikte bir sinema projesi için çalışmaya başladı. Yüksel Aksu’nun aynı zamanda senaryosunu yazdığı ve 1960’lı yılların Türkiye’sinde geçen bir hikayeyi çekmeye hazırlanan Sev Yapım film için cast görüşmelerine başlamış durumda. Hikayede geçen karakterler için alternatifli bir liste çıkaran şirket oyuncularla görüşmelerine sürdürüyor. Prodüksiyon hazırlıklarının da devam ettiği film için çekim tarihi olarak Temmuz ayı sonu düşünülürken filmin vizyon tarihi için ise tam bir zaman belirtilmiyor.

Ege’de Bir Aşk Hikayesi

Yüksel Aksu’nun senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturacağı Bak Postacı geliyor kod adlı sinema filmi bir aşk hikayesini anlatıyor. 1960’lı yılların Türkiye’sinde Ege’de bir kasabada geçen hikaye aynı zamanda Türk Şiiri ve edebiyatına da göndermelerde bulunuyor. Sıcacık bir aşk hikayesini anlatan film için Ege kıyılarında uygun bir kasaba bulunması için prodüksiyonun çalışmalarına devam ettiği belirtiliyor. Sektöre yeni bir soluk getirmek isteyen sev Yapım’ın yakın zamanda başka projelerle de gündeme geleceği belirtiliyor. Şirketin TRT 1 için hazırladığı Seni Kalbime Sakladım dizisi ise yakında seyirciyle buluşacak.

24-06-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar