Hakan Meriçliler İstanbul’u Terk Etti

Hakan Meriçliler İstanbul’u Terk Etti
Sinema ve dizi dünyasının önde gelen oyuncularından olan ve bugüne kadar pek çok yapımda rol alan hakan Meriçliler İstanbul’u terk ederek bir yel değirmeninde yaşamaya başladı.

Özellikle pandemiyle birlikte başlayan büyük şehirlerden kaçış her kesimde devam ediyor. Pek çok kişi, aile büyük şehirlerden kasabalara köylere dönerken pek çok ünlü isim de aynı şekilde ya büyükşehirlerden tamamen köy ya da kasabalara taşınıyor ya da her iki yerde de yaşamanın yollarını arıyor. Ünlülerin şehirlerden uzaklaşmasına son olarak başarılı oyunculardan biri olan Hakan Meriçliler de katıldı. Ünlü oyuncu İstanbul’daki yaşamını tamamen terk ederek birlikte yaşadığı Çiğdem Taban ile birlikte Bodrum’da bir yel değirmenine taşındı ve burada yaşamaya başladı. Bütün hayatını baştan sona değiştiren ünlü oyuncu satın aldığı yel değirmenini restore ettirerek hayatını burada geçirmeye başladı.

Yel Değirmeni Satın Aldı

Ünlü oyuncu Hakan Meriçliler İstanbul’daki yaşamanı ve düzenini tamamen terk ederek kız arkadaşıyla birlikte Bodrum’a taşındı. Ünlü oyuncu burada bir yel değirmeni satın alarak restore ettirdi ve burasını yeni evi yaptı. Ünlü isim konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “burayı gördüğüm an vuruldum. Ben bu tarihi bölgenin muhafızı gibiyim. Bir abimiz burayı korumuş, yol geçmemesini sağlamış. İki yıl önce vefat etti. Başlarda çok yer gezdim, aklımda hiç Bodrum yoktu, buranın satılık olduğunu duyunca hemen aldım” ifadelerini kullandı.

Zeki Müren Şarkı Söylemiş

Ünlü oyuncu Hakan Meriçliler satın aldığı yel değirmenini restore ettirerek yaşanılır bir yer haline getirmiş. Ünlü isim üç kattan oluşan yel değirmeninde ilk katı salon, ikinci katı yatak odası ve üçüncü katıda çalışma odası olarak düzenlemiş. Hakan Meriçliler değirmenin konumu ve geçmişiyle ilgili bilgi verirken “değirmen aynı anda hem güneşin batışını hem de ayın doğuşunu aynı anda görebiliyor. Buraya Zeki Müren, Türkan Şoray vs. daha kimler kimler gelip gidermiş. O zamanlar Zeki Müren çıplak sesle burada şarkılar söylermiş” ifadesini kullandı. Ünlü oyuncu İstanbul’daki hayatını bırakarak buraya yerleşerek şehir hayatından kaçan ünlüler arasına girmiş oldu. Sinema ve dizlerin aranılan oyuncusu Hakan Meriçliler bugüne kadar Büyük Buluşma, Erkekler ağlamaz, Kurtlar Vadisi, Menekşe ile Halil, Komedi Türk, Küçük Kadınlar, Adanalı, Yalan Dünya, Kaderimin Yazıldığı Gün ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi pek çok üst düzey yapımda rol almıştır.

24-06-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar