Bir devrin sonu:Fatih Altaylı Habertürk’ten ayrıldı

Bir devrin sonu:Fatih Altaylı Habertürk’ten ayrıldı
Fatih Altaylı: Dün 15 yıldır çok yakın çalıştığım ve güvendiğim Sevgili Kenan Tekdağ'la konuştuk. Yolları ayırmaya karar verdik.

18 yıldan beri Habertürk’te yazdığı yazılar ile ve Habertük ve Blomberg kanallarında yaptığı programlarla Habertürk ile özdeşleşen Fatih Altaylı Habertürk’ten ayrıldığını bizzat kendisi duyurdu.

Bir devrin sonu:Fatih Altaylı Habertürk’ten ayrıldı

Yaptığı Teke Tek programların ile Türk Televizyonlarının efsanelerinden olan Fatih Altaylı "Türkiye yeni bir dönemece girerken, dost dediğim birine daha fazla dert olmamam gerek herhalde. Benim özgürlüğüm, onun yükü olmamalı. Bu yüzden de aslında bir süredir kafamda olan bir şeyi hayata geçirmenin zamanı geldiğine inandım. Ve dün 15 yıldır çok yakın çalıştığım ve güvendiğim Sevgili Kenan Tekdağ'la konuştuk. Yolları ayırmaya karar verdik. Belki uzun, belki kısa bir tatil. 40 yıldır yazmak dışında bir iş yapmadım. Muhtemeldir ki, kendi köşemde, kendi halimde bir şeyler yazarım. Sonrası? Vallahi bilmiyorum." İfadelerini kullandı.

Fatih Altaylı'nın son köşe yazısı:

Son dönemde yazdığı muhalif yazıları ve televizyonda yaptığı yorumlarla dikkatleri üzeine çeken Fatih Altaylı Cumhurbaşkanlığı seçmi 1. Turunun ardından Habertürk ile ayrıldığını kamuoyuna duyurdu. Habertürk’ten ayrıldığını en son köşe yazısında da işleyen Altaylı Ciner Grubu’na minnettar olduğunun da altını çizdi.Köşesini veda yazısına ayıran duayen gazeteciye biz de Canlı TV ailesi olarak bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.İşte o yazı;

"Gerçekten hesabını tutmadım, bilmiyorum bu kaçıncı. Veda... Evet, veda. Şimdi de Habertürk mazime gömülüyor. Bu Habertürk sayfalarında okuyacağınız son yazım. Kim bilir belki de, gecikmiş bir son yazı. 2005 yılında, Hürriyet'ten ayrıldığımda bana kucak açan Ciner Grubu'nda 18. yılım olmuş hiç çaktırmadan. Yaşlandıkça hayat hızlı akıyor, vallahi hiç anlamadım nasıl geçti.

Artık yokum. Hoşça kalın... Görüşmek üzere

Habertürk'ü birlikte kurduğum tüm çalışma arkadaşlarıma, medyadaki sayıları giderek azalan pırlanta gibi gazetecilere ama özellikle ve özellikle beraber çalışmaktan büyük keyif aldığım ve kardeşim gibi gördüğüm birkaç çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Onlar kendini bilir.

Arkamda bıraktığım tüm genç arkadaşlarıma da minnettarım, bunca yıldır benim gibi "Huylu" bir adama "Abi" dedikleri için. Sizlere de beni hep okuduğunuz, hiç yalnız hissettirmediğiniz, bazen kızsanız da güvenmeye devam ettiğiniz, benden vazgeçmediğiniz, varlığınızla gösterdiğiniz güç ve destek için büyük bir teşekkür borçluyum. Ama ben de Habertürk'le ilgili olumlu ya da olumsuz her şeyi benden bilmenize göğüs gerdim, onu da unutmayın:) Ama artık yokum. Hoşça kalın... Görüşmek üzere.

17-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar