Bir Fetih Ülküsü Kızılelma Dizisi Geliyor

Bir Fetih Ülküsü Kızılelma Dizisi Geliyor
Yapımcılığını Tekden Fim’in üstleneceği ve TRT Dijital’de yayınlanacak olan Bir Fetih Ülküsü Kızılelma projesinin oyuncu seçmeleri başladı.

Yaz sezonu dizilerinin yayına girmesi ve hatta reyting almayan dizilerin erken final yapmaya başlamasıyla birlikte yapım şirketleri ve televizyon kanalları yeni yayın dönemi olan eylül Yayın dönemi için hazırlıklarını hızlandırmaya başladılar. Sezonun en önemli ve iddialı projelerinin yayına başlama zamanı olan eylül yayın döneminde kanallar en iyi ve güçlü olduklarına inandıkları projelerle seyirci karşısına çıkmak ve reytinglerde başarılı olarak sezonu rahat bir şekilde geçirmek istiyorlar. Bunun için yapım şirketleriyle projeler üzerinde yoğun bir mesai harcayan kanalar tek tek yeni yapımları seyirciye duyurmaya ve sete çıkarak çekimler için motor demeye başladılar. Daha çok TRT 1 için proje üreten yapım şirketlerinden biri olan Tekden Film’de yeni yayın döneminde yayınlanacak projelerini duyurmaya başladı. Daha önce Diriliş Ertuğrul, Yunus Emre aşkın Yolculuğu, Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram Veli gibi projelere imza atan Tekden film yeni yayın dönemi için Bir Fetih Ülküsü Kızılelma adlı proje için hazırlıklara başladı.

Yeni Bir Dönem Filmi Geliyor

Daha çok tarihi olayları ve kişileri konu alan dönem dizileriyle adını duyuran Tekden Film yeni bir dönem dizisinin hazırlıklarına başladı. Tarihe ışık tutacak ve tarihi olaylardan esinlenilerek hayata geçirilecek Bir Fetih Ülküsü Kızılelma adlı projenin hazırlıklarına başlayan Tekden Film bu projeyi de TRT Dijital için hazırlıyor. Senaryo yazım çalışmaları devam eden dizinin şu sıralar cast çalışmaları devam ediyor. Oyuncu seçimi için belirlenen isimlerle görüşmelere başlayan Tekden Film cast çalışmalarını bir an önce tamamlayarak sete çıkmaya çalışıyor. Ozan Bodur tarafından kaleme alınan dizinin yönetmen koltuğunda ise Kamil Aydın oturacak.

Fatih Sultan Mehmet’i Anlatacak

Tekden Film tarafından şu sıralar cast görüşmeleri başlayan yeni dönem dizisi Bir Fetih Ülküsü Kızılelma adlı projenin hazırlıkları da devam ediyor. İstanbul Kartal’da kurulan platoda çekilecek dizi ilk sezon için sekiz bölümden oluşacak. Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğunu anlatacak dizide İstanbul’un Fethine kadar olan olaylar ele alınacak. Fatih Sultan Mehmet’in özelinde hocası Akşemseddin’in hikayesinin yoğun olarak anlatılacağı hikayenin çekimlerinin biran önce başlaması için yoğun bir mesai harcanıyor. TRT Dijital için çekilecek projenin yayın tarihi konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

20-07-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar