Beklenen Tarih Belli Oldu! TRT Dijital Açılıyor

Beklenen Tarih Belli Oldu! TRT Dijital Açılıyor
Uzun süredir hazırlıkları süren ve bünyesinde pek çok orijinal içerik bulunan yeni dijital yayın platformu TRT Dijital’in açılış tarihi belli oldu.

Uzun zamandır hazırlık yapan ve internet üzerinden yayın yapan platformlar arasında kendisine Pazar arayacak olan TRT Dijital’in yayın tarihi sonunda belli oldu. Daha önce Mart ayında yayın hayatına başlayacağı duyurulan ancak Kahraman Maraş merkezli yaşanan iki büyük depremin ardından açılış tarihi ertelenen ve seyircinin merakla beklediği platform için yeni açılış tarihi duyuruldu. TRT bünyesinde faaliyet gösterecek olan ve aynı zamanda Türkiye’nin yanı sıra başka ülkelerde de yayıncılık faaliyeti yapacak olan TRT Dijital uzun bir süredir pek çok orijinal içeriğin hazırlığını yapıyordu. İnternet platformları arasında güçlü bir yer edinmek isteyen platform bu güne kadar pek çok orijinal içeriğin adını duyurdu ve bu içerikler hazırlık ve çekimlerini bir süredir devam ettiriyor. Merakla beklenen platformun yayına başlayacağı tarih ise 2 Mayıs Salı günü olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Açılışa Katılacak

TRT kurumuna bağlı olarak yayıncılık faaliyeti gerçekleştirecek olan ve dijital platformlar arasında iddialı bir konum arayan TRT Dijital’in merakla ve sabırsızlıkla beklenen açılış tarihi belli oldu. Uzun bir süredir hazırlıklarını sürdüren platform için sonunda tarih verildi. 2 Mayıs Salı günü yayın hayatına başlayacak olan TRT Dijital’in açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı öğrenildi. 2 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek lansman ile yayın hayatına başlayacak olan platform ayrıca seyirciye bir de sürpriz hazırladı. Gelen bilgilere göre TRT Dijital açılıştan itibaren belli bir süre boyunca seyirciye içeriklerini ücretsiz olarak sunacak. Bu sürenin ne kadar olacağı ise henüz belli değil.

TRT Dijital İçerikleri Neler?

2 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek lansman ile yayın hayatına başlayacak olan ve seyircinin merakla beklediği TRT Dijital bünyesinde pek çok yapımı barındırıyor. Oldukça zengin bir kütüphaneye sahip olan platformun ayrıca pek çok orijinal içeriği de bulunuyor. Bu yapımlar arasında

-          Akif

-          Mevlana

-          Son Gün

-          Hay Sultan

-          Tozkoparan İskender

-          Modern Doğu Masalları

-          Hür

-          #adaletTT

-          Bir Fetih Ülküsü: Kızılelma

-          Şebeke

-          Yangın Günleri Independenta

-          Koyu Beyaz

-          Serhat

-          Yeşil Deniz Milenyum

-          Şanzelize Düğün Salonu

-          Metaformoz

-          Kapı ve

-          Derin Mor Bulunuyor.

27-04-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar