Çağlar Ertuğrul Teşkilat'tan Neden Ayrıldı?

Çağlar Ertuğrul Teşkilat'tan Neden Ayrıldı
TRT 1 ekranlarının sevilen aksiyon dizisi Teşkilat’ta Serdar karakterini canlandıran Çağlar Ertuğrul diziden neden ayrıldığını açıkladı.

TRT 1 ekranlarında pazar akşamları yayınlanan ve son iki sezona damgasını vuran başarılı dizi Teşkilat’ın Serdar karakterine hayat veren başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamayla dizinin 3. Sezonunda yer almayacağını belirtmişti. Bu haber dizinin ve oyuncunun sevenlerini üzerken Tims & B Yapım tarafından hazırlanan dizi yeni bir başrol için arayışlarını sürdürüyor. Diziden ayrılan ünlü oyuncu çağlar Ertuğrul aradan geçen günlerin ardından diziden neden ayrıldığını açıkladı. Ünlü isim diziden ayrılık sebebi olarak öncelikle sağlık sorunlarını ve başrolünde yer alacağı Dağ 3 adlı filmin çekimlerini gösterdi. Ünlü ismin açıklamaları sosyal medya ve internet haber sitelerinde gündem oldu.

Sağlık Sorunlarını Gerekçe Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla teşkilat dizisinden ayrıldığını açıklayan Çağlar Ertuğrul şimdi de diziden neden ayrıldığını açıkladı. Çağlar Ertuğrul açıklamasında “omzumdan, sağ avucumdan, sağ ayağımdan sakatlıklarım oldu. Bunun yeteri kadar ciddiye alındığını düşünmüyorum. Tabi ki geçmiş olsun mesajları yazanlar var, onlara çok teşekkür ediyorum. Çok da ciddi değil ama kalıcı ve geri dönülmez hasarlara neden olacağı için böyle bir önlem alındı. Ben aslında geçeceğini ümit ettim ama geçmedi. Doktor bir yırtık başlangıcı olduğunu ve hemen fizik tedavi görülmezse sonrasında ameliyata kadar gideceğini söylemişti ve doktor bu tarz aksiyon sahnelerine girmememi tavsiye etti. Sağ olsun yapımcılar ve senaristler de anlayışlı davrandılar. Aksiyonun uzunluğunu azalttılar, silahı sol elle kullanmaya başladım ama böyle olmuyor. Teşkilat bir aksiyon dizisi. Kavga dövüş olmazsa olmaz. Silahlı çatışma olmazsa olmaz. Seyirci de bunu seviyor ve bekliyor. O yüzden ben çok üzüldüm açıkçası bu aksiyondan geri kaldığım için ama bir yandan da sağlığım söz konusuydu” ifadelerini kullandı.

Dağ 3 Geliyor

Öbür taraftan ünlü oyuncunun kadrosunda yer aldığı ve ilk ikisi büyük gişe hasılatı elde eden Dağ Film serisinin 3.’sünün çekileceği öğrenildi. Ünlü oyuncu Çağlar Ertuğrul Dağ 3’ün yakında çekimlere başlayacağını açıkladı. Bunun için Tims & B yapım ile Teşkilat dizisi için 2023’e kadar anlaşmaya vardığını ve sonrasında yönetmen Alper Çağlar ile Dağ 3’ü çekeceğini açıkladı.

31-07-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar