Burak Berkay Akgül Ru Dizisinde Başrol Oynayacak

Burak Berkay Akgül Ru Dizisinde Başrol Oynayacak
Meryem Uzerli ile Ru dizisinde partner olan genç oyuncu Burak Berkay Akgül kimdir? Burak Berkay Akgül bugüne kadar hangi projelerde yer almıştır?

Uzun bir zamandır merak edilen soru sonunda cevabını buldu. Medyapım tarafından hazırlıkları süren ve Disney Plus’ta yayınlanacak orijinal içerik Ru Dizisinde güzel oyuncu Meryem Uzerli’nin canlandıracağı Reyyan karakteriyle aşk yaşayacak isim belli oldu. Uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda Medyapım Meryem Uzerli ile aynı set ve sahneyi paylaşacak oyuncu konusunda kararını verdi. Disney Plus’ta yayınlanacak Ru dizisinde başrol oynaması için genç oyuncu Burak Berkay Akgül ile el sıkışıldı. Çekimleri çok yakın bir zamanda gerçekleşemeye başlayacak olan dizide Burak Berkay Akgül’ün canlandıracağı karakter annesi kanser hastalığı ile mücadele eden ve kendisi üstün zekalı olan bir genç olacak.

Burak Berkay Akgül Kimi Canlandıracak?

Medyapım tarafından hazırlıklarının sonun gelinen ve yakında sete çıkarak motor diyecek olan Ru dizisinde Meryem Uzerli ile birlikte Burak Berkay Akgül başrolleri paylaşacak. İkilinin canlandıracakları karakterler yoğun ve tutkulu bir aşkın hikayesini seyirciye aktaracak. Dizide Burak Berkay Akgül dizide Uzer adlı bir karaktere hayat verecektir. Uzer’in annesi kanserdir ve Uzer zor bir hayat sürmektedir. Üstün zekalı bir genç olan Uzer’in hayatı Ru adlı bir restoranı işleten Reyyan ve kocasıyla tanışınca tamamen değişecektir. Uzer ve Reyyan aralarında yaş farkı olmasına rağmen tutkulu bir aşk yaşayacaklardır. Reyyan ile kocası arasında ise sorunlar vardır ve Reyyan aradıklarını Uzer’de bulacaktır. İkilinin aşkı çevrelerinde yaşayanları da derinden etkileyecek ve bu noktadan sonra her şey değişecektir. Dizinin çekimleri ise İzmir’in Urla ilçesinde gerçekleştirilecek.

Burak Berkay Akgül Kimdir?

Ru Dizisinde Meryem Uzerli ile başrolü paylaşacak olan ve Uzer adlı bir gence hayat verecek olan Burak Berkay Akgül 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından üniversite eğitimini tamamlayan genç ve yakışıklı oyuncu daha sonra oyuncu olmak istemiş ve bunun için Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra setlerde yer almaya başlayan genç oyuncu önceleri reklamlarda roller almış ardından da dizilerde boy göstermeye başlamıştır. Burak Berkay Akgül’ün yer aldığı reklam ve diziler arasında, Casper Bilgisayar, Aytaç Sucuk reklamları ile, Maria ile Mustafa, Kırmızı Kamyon (Kahraman Babam) ve Destan dizileri bulunmaktadır.

30-06-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar