Diriliş Ertuğrul oyuncusu Ayberk Pekcan vefat etti

Diriliş Ertuğrul oyuncusu Ayberk Pekcan vefat etti
Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan'dan da acı haber geldi. Diriliş Ertuğrul'daki rolüyle akıllarda kalan usta oyuncu Ayberk Pekcan vefat etti. Ayberk Pekcan neden vefat etti?

Sinema ve tiyatro dünyasında peş peşe acı kayıplar yaşanıyor. Yeşilçam'ın ve Türk Sineması'nın duayen oyuncusu Fatma Girik'in ardından bir acı haber daha geldi. Bir süredir kanser hastalığıyla mücadele eden sevilen oyuncu Ayberk Pekcan da hayatını kaybetti. Usta oyuncu Ayberk Pekcan en son rol aldığı Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle çok sevilmişti. Ayberk Pekcan kısa süre önce kanser hastalığına yakalandığını öğrenmişti. Pekcan bu hastalıkla mücadelesini bugün kaybetti. Ayberk Pekcan 51 yaşında Mersin'de tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Ayberk Pekcan neden vefat etti?

Sinema ve tiyatro dünyasının sevilen ismi Ayberk Pekcan 51 yaşında vefat etti. Pekcan'ın vefat haberini arkadaşı sosyal medya hesabından paylaştı. Mersin Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu Ayberk Pekcan'ın vefat ettiğini duyurdu. Dervişoğlu yaptığı paylaşımda, "Canım, ciğerim, dostum, arkadaşım, ağabeyim; Türk Sineması'nın emektarı Ayberk Pekcan'ı kaybettik. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. Usta oyuncuya kısa süre önce akciğer kanseri teşhisi konmuş ve oyuncunun tedavisine başlanmıştı. Tedavisi devam eden 51 yaşındaki Ayberk Pekcan'ın durumu ağırlaşınca memleketi Mersin'de yoğun bakıma alınmıştı. Ayberk Pekcan'dan bugün acı haber geldi.

Dilberay filminde rol almıştı

Sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Pekcan yakalandığı hastalık nedeniyle genç yaşta vefat etti. Diriliş Ertuğrul, Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi, Kış Uykusu ve Keşanlı Ali Destanı gibi birçok dikkat çeken projede yer almıştı. Ayberk Pekcan son olarak Dilberay filminde rol aldı. Ayberk Pekcan'ın da olduğu Dilberay filmi ise bu cuma vizyona girecek. Ayberk Pekcan son projesini göremeden hayata gözlerini kapadı. Usta oyuncu Ekim ayında sırt ağrısı şikayetiyle gittiği doktordan kanser olduğunu öğrenmişti. Haberi alır almaz tedavisine başlanan Ayberk Pekcan yoğun bakıma alındı. Pekcan bir hafta süren yoğun bakım tedavisine rağmen hayata tutunamadı.

Ayberk Pekcan hastalığını öğrendiğinde sevenlerinden dua istemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı; "Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben Akciğer Kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla..."

24-01-2022
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar