Dünyayı Değiştiren Ayten Dizisinde Kim Kimdir?

Dünyayı Değiştiren Ayten Dizisinde Kim Kimdir?
İnternet yayın platformu Disney Plus’ın orijinal yerli içerikler listesinde yer alan Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinde hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor?

İnternet yayın platformu Disney Plus’ta yayınlanacak olan ve Tims & B Yapım tarafından hazırlanan orijinal içeri yapımlardan Dünyayı Değiştiren Ayten dizisiyle ilgili çalışmalar hız kazandı. Oldukça ilginç bir konusu olan dizinin oyuncu kadrosunda da birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Ezgi Mola’nın baş rolünde yer aldığı dizinin senaryosunu Ethem Özışık kaleme alırken dizinin yönetmen koltuğunda ise Umur Turagay yer alıyor. Disney Plus’ın merakla beklenen yapımlarından olan dizide bir kapıcıyken bir seri katile dönüşen Ayten’in hikayesi konu alınıyor. Hazırlıkları ve çekimleri devam eden dizi sektörde de oldukça merak ediliyor ve yayın tarihi sabırsızlıkla bekleniyor. 2023 yılı içinde yayınlanması beklenen dizinin oyuncu kadrosunda hangi oyuncunun hangi karakteri canlandırdığı ise belli oldu.

Kim Kimdir?

Tims & B Yapım tarafından hazırlanan ve kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı Dünyayı Değiştiren Ayten adlı dizinin senaryosu Ethem Özışık tarafından kaleme alınırken dizinin yönetmen koltuğunda ise Umur Turagay yer alıyor. Çekimleri devam eden ve 2023 yılında yayınlanacak dizinin kadrosunda yer alan oyuncular ve karakterleri ise şöyle;

-          Ezgi Mola – Ayten

-          Selçuk Yöntem – Apartman Yöneticisi Önder

-          Saadet Işıl Aksoy – Cinayet Masası Polisi Demet

-          Başak Daşman – İnci

-          Yetkin Dikinciler

-          Aytaç Uşun – Gazeteci Selim

-          Bülent Seyran – Ayten’in Eşi Sedat

-          Efe Tuncer – Hacker Alpcan

-          Beril Kayar

-          Nil Sude Albayrak – Mor Saçlı Kız

Dünyayı Değiştiren Ayten Konusu

İnternet yayın platformu Disney Plus’ın merakla beklenen yeni orijinal içeriklerinden olan Dünyayı Değiştiren Ayten merakla bekleniyor. Oldukça ilginç bir hikayesi olan dizide, Ayten (Ezgi Mola) hasta olan ve yaşamak için mücadele eden kızı Sevgi’yi yaşatmak için büyük bir mücadele vermektedir. Ancak kapıcılık yapan Ayten kızını yaşatmak için gereken parayı bulamaz ve bu sırada kendisine teklif edilen ve tüm dünyayı ayağa kaldıracak bir cinayeti kızı için işlemeye karar verir. Ayten bundan sonra hem kapıcı ve hem de bir seri katil olmuştur ve kızını yaşatmak için tanınmış ve dünyaca ünlü isimleri öldürmeye başlamıştır. Hikayesi oldukça çarpıcı olan ve kadrosunda ünlü isimlerin yer aldığı dizi Disney Plus aboneleri tarafından merak edilen dizilerin başında geliyor.

12-04-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar