Ege'nin Hamsisi final yapıyor

Ege'nin Hamsisi final yapıyor
Yazar: Oğuzhan Temel
Tarih: 2018-11-29
TRT1 ekranlarının sevilen dizileri arasında yer alan Ege'nin Hamsisi final yapıyor. Ege'nin Hamsisi neden final yapıyor?

Yaz sezonunda TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Ege'nin Hamsisi final yapıyor! Hikayesi ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken başarılı diziden gelen final haberi izleyiciyi üzecek gibi görünüyor! Peki Ege'nin Hamsisi neden final yapıyor?

Ege'nin Hamsisi neden final yapıyor?

Biliyorsunuz ki, reytingler kanallar için çok önemli. Şimdi TRT devlet kanalı reytingleri ciddiye almaz diyebilirsiniz ki, öyle değil. Evet TRT reytingleri diğer ulusal kanallar kadar önemsemiyor, evet reytingleri düşük diziler TRT ekranlarında uzunca zaman yayınlanabiliyor ancak yapımın ve kanalın para kazanabilmesi için belli bir reyting skalasının altına düşmemesi gerekiyor.

Yaz dizisi olarak izleyici karşısına çıkan, sıcak konusu ve tecrübeli oyuncu kadrosuyla ekranlara gelen Ege'nin Hamsisi dizisinin tam olarak final yapma kararı da aslında reytingler değil. Dizi yaz sezonunda beklentilerin üzerine çıkarak ciddi izlenme oranlarına ulaştı ancak sezon dizileri Çukur, Yasak Elma ve Söz karşısında istenilen performansı gösteremedi. Göstermesini beklemek zaten başlı başına bir yanlış.

Çekimleri İzmir, Sığacık'ta başlayan Ege'nin Hamsisi dizisinin neden yayından kaldırıldığına dair net bir bilgi yok. Ancak diziyi izleyenler bilirler. Ekim ayında dizinin çekimleri Rize'ye alınmıştı. Bu da Sığacık'ta işlenecek konunun tükendiği anlamına veya izlenme oranlarının yükselmesi için yapım şirketinin böyle riskli bir hamleye kalkıştığı anlamına geliyordu.

Dizinin neden yayından kaldırıldığına dair elimizde net bir bilgi olmamasına rağmen, tahminime göre tıkanan senaryo ve reytingler Ege'nin Hamsisi dizisinin sonunu getirdi.

Öte yandan, TRT1'in b planının şimdiden hazır olduğunu görüyoruz. Ege'nin Hamsisi dizisinin finalinin ardından, Pazartesi günleri yeni dizi Vuslat izleyici karşısına çıkacak.

Gelişmelerden haberdar olmak için canlitv.com'u takip etmeye devam edin!

TRT 1 izle
Show Tv izle
Star Tv izle
NTV izle
TRT Haber izle
Haber Türk izle
CNN Türk izle
TRT Spor izle
Etiketler
Yorumlar