Fatih Portakal Kimdir?

Fatih Portakal Kimdir?
Kendine özgü haber sunuşuyla dikkat çeken Fatih Portakal’ı canlitv takipçilerine tanıtmak istedik. Fatih Portakal kimdir, muhalif tavrını her yerde sürdürür mü, eşi kimdir?

Kendine özgü haber sunuşuyla dikkat çeken Fatih Portakal’ı bugün siz canlitv takipçilerine tanıtmak istedik. Fatih Portakal kimdir, gerçekten de muhalif tavrını her yerde sürdürür mü, eşi kimdir? Şimdi detaylar

Fatih Portakal Kimdir?

O bir Aydınlı. Nazilli doğumlu sunucu uzun yılardır Fox Tv kanalında ana haber sunucusu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce Bölümü mezunu olan Fatih Portakal, mesleğini yapmaya pek de fırsat bulamadı. Avustralya'da restoran işletmecisiyken aklına Türkiye'de gazetecilik yapacağı elbette ki gelmiyordu.

2.2.1967 tarihinde Nazilli’de dünyaya gelen Fatih ilköğrenimini Nazilli'de bitirdi. Daha sonra liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamlayan ünlü sunucu üniversite tahsili için İstanbul’u tercih etti. İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladıktan sonra 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya'ya gitti.

Avustralya'da yüksek lisansını tamamlayan Fatih Portakal, ünlü bir restorandan teklif aldı ve restoranı işletti. 1997 yılında Türkiye'ye dönerek Armağan Toper ile evlendi. 1997’de Star Tv’de başladığı muhabirlik hayatı tam 7 yıl sürdü. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand'ın dikkatini çeken Portakal Brand’ın teklifiyle kendini bir anda Kanal D'de oldu. Kariyer basamaklarını tek tek çıkmaya başlayan Portakal, 2010 yılında FOX'a geçti. Bunda duayen habercilerinden İrfan Değirmenci'nin payı büyüktür.

O artık bir sunucuydu, hem de kendine özgü yumuşak muhalif duruşu ve sakinliğiyle. 2010-2013 yılları arasında FOX'ta Çalar Saat programını sundu. Reytinglerde sabah kuşağında ses getiren Fatih Portakal için artık ana haber sunuculuğu için hazır sayılırdı. 2013 Eylül ayında FOX ana haber sunucusu Nazlı Tolga'nın yurtdışına yerleşmesi Portakal’ın önün açtı. Tam 6 yıldır başarıyla sürdürdüğü haber*yorum karışımı ana haber sunuculuğu ona ödül de getirdi. Aydın Nazilli’den Avusturya’ya oradan da ana haber sunuculuğuna uzanan bu yolda Fatih Portakal, 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görüldü. Zaman zaman cesurca sorduğu sorulardan dolayı gündeme gelen ve dik duruşuyla takdir toplayan Fatih Portakal’ın sadece haber sunuculuğuyla yetindiğini düşünmeyin. O ayrıca Türkiye'nin Trendleri adlı programı da sunmaktadır.

Çiftçi Fatih Portakal

Onun Armağan Portakal ile evli olduğunu söylemiştik. Armağan Hanım İzmir'de çiftçilik yapıyor. Fatih Portakal da zaman zaman eşine yardıma geliyor. Armağan Portakal kurduğu çiftlikte ürettiklerini sattığını ve eşine destek olduğunu söylemeliyiz. Habercilik dünyasında ana haber bülteni sunan Fatih Bey zaman zaman eşi Armağan Portakal ile birlikte toprakla ve çiftlik hayatıyla uğraşıyor. Armağan Portakal, zeytin yetiştiriyor, tavuk besliyor ve tam bir köylü gibi yaşarken Fatih Bey de yoğun i hayatının stresini çiftliğe takılarak atıyor. Aynı zamanda iyi bir yazar olan Portakal’ın Ses'SİZ (2012) ve Aklımla Dalga Geçme (2016) adlı eserleri de vardır. Bu eserlerde naif üslubuyla muhalif duruşunu başarılı bir şekilde sergilemektedir.

05-07-2019
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Benzer Haberler
Yorumlar