Ferdi Tayfur’un Kızı Tuğçe Tayfur Eski Eşiyle Davalık Oldu

Ferdi Tayfur’un Kızı Tuğçe Tayfur Eski Eşiyle Davalık Oldu
Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur ile oyuncu Necla Nazır’ın kızı olan şarkıcı Tuğçe Tayfur eski eşi Taner Şafak tarafından ödenen nafaka sebebiyle mahkemeye verildi. İşte detaylar!

Arabesk Müziğin önde gelen temsilcilerinden Ferdi Tayfur ile ünlü sinema oyuncusu Necla Nazır’ın kızları Tuğçe Tayfur’la ilişkin bir haber bugün magazin sayfalarında ve sosyal medyada yer aldı. Ünlü isimlerin kızı Tuğçe Tayfur’un daha önce evli olduğu ancak anlaşamadıkları için boşandıkları Taner Şafak ile mahkemelik oldukları iddia edildi. Şarkıcı Tuğçe Tayfur’la evli olan ve boşanırken Tuğçe Tayfur’a nafaka ödemekle yükümlü olan Taner Şafak nafakayı ödeyemediğini ileri sürerek belirlenen nafaka bedelinde indirime gidilmesi amacıyla mahkemeye başvurdu. Magazin sayfalarında yer alan haber Tuğçe Tayfur ile Tolga Bayar arasındaki ilişkiyi de yeniden gündeme getirdi. İşte haberin detayları!

Nafaka İndirimi Davası Açtı!

Ünlü isim Ferdi Tayfur ve Necla Nazır’ın kızı olan Tuğçe Tayfur ile evli olan ve bu evlilikten bir de çocukları olan müzisyen Taner şafak 4 yaşındaki çocuğu için mahkemenin daha önceden belirlediği bin dolarlık nafakayı ödeyemediğini belirterek yeni bir nafaka bedelinin belirlenmesi için eski eşi Tuğçe Tayfur’a dava açtı. Geçen yıl Tuğçe Tayfur ile ayrılan Taner Şafak’ın avukatı mahkemeye sunduğu dilekçede “Taner Şafak boşanmanın ardından çocuğunu görebilmek için her şeyini bırakıp Türkiye’ye yerleşmiştir. Pandemi nedeniyle Amerika’da yaşayan ailesinin işlerinde yardımcı olamamıştır. Taner Şafak emekli olan annesi ve babasının desteği ile çocuğunun nafakasını ödemekteydi. Nafakayı ödemek için bankalara başvuran ve kredi almaya çalışan Taner Şafak’ın bu talebi de yabancı olması nedeniyle reddedilmiştir. Bu nedenle Türk lirasıyla 8 bin lirayı bulan iştirak nafakasının 2 bin liraya düşürülmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Mahkemenin davayı kabul edip etmediği ve duruşmanın ne zaman görüleceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Tuğçe Tayfur Kimdir?

18 Mart 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tuğçe Tayfur ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur ile oyuncu Necla Nazır’ın kızlarıdır. İlk orta ve lise eğitimlerinin ardından Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünden mezun olan Tuğçe Tayfur daha sonra babası gibi şarkıcı olmaya karar vermiştir. Halen müzisyenlik kariyerine devam eden Tuğçe Tayfur Taner Şafak ile evlenmiş ve ayrılmışlardır. Bu evlilikten bir çocuğu bulunmaktadır.

06-01-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar