Gülseren Budayıcıoğlu’na şok Programı yayından kaldırıldı

Gülseren Budayıcıoğlu’na şok Programı yayından kaldırıldı
Kitapları birçok diziye uyarlanan ünlü psikolog Gülseren Budayıcıoğlu popülaritesini kaybediyor. Ünlü yazarın hazırladığı program apar topar yayından kaldırıldı.

Birkaç yıldır televizyon kanallarını adeta esir alan Gülseren Budayıcıoğlu yapımları bir bir sona eriyor. Psikolojik ögeler taşıyan Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı gibi dizilerle bir anda gündem olan Gülseren Budayıcıoğlu’na şok haber Starv Tv’den geldi. Sezon finali yapan ve önümüzdeki sezon devam edeceği söylenen yapım apar topar yayından kaldırıldı. Psikolojik dizilerin artık Türk halkının ilgisini çekmediğini söyleyen ünlü isim programı hakkında neler söyledi? Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kitapları hangi dizilere ilham oldu? Şimdi detaylar

Gülseren Budayıcıoğlu’na şok Programı yayından kaldırıldı

Son dönemlerde romanlarından diziler çevrilen ünlü psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'nun dönemi sona eriyor. Son olarak Star Tv’de ekrana gelen ve vatandaşlarımızdan gelen ses kayıtlarını dinleyerek yaşanan psikolojik sorunları analiz edip yol gösterdiği Seni Dinliyorum programı apar topar yayından kaldırıldı. BBO Yapım imzalı program, geçtiğimiz ay Sezon finali yapmış ancak Türk halkının yapısına uymayan çözüm öneriler nedeniyle yoğun eleştiriler almıştı. Reyting sonuçlarını inceleyen kanal yönetimi Gülseren Budayıcıoğlu’na haber vermeden programı yayından kaldırdı.

Artık Türk halkına hitap etmiyor

Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda gibi popüler dizilerle bir anda gündem olan Gülseren Buğdayıcıoğlunun popülerliği gittikçe azalmaya başladı. Geçtiğimiz ay yaşadığı kalp hastalığı sebebiyle yoğun iş temposunu kaldıramayacağını bahane eden ünlü yazar, yeni sezonda sadece belli dizi projelerinde katkıda bulunacağını söylemişti. Başlarda çok ilgi gören psikolojik dizilerin artık kimsenin dikkatini çekmediğini belirten Gülseren Budayıcıoğlu’nun kendi hazırlayıp sundğu Seni Dinliyorum pogramındaki çözüm önerilerinin Türk örf ve gelenekelriyle bağdaşmadığını ve özentiye yol açtığını belirtoyurlar.  

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

1947 Ankara doğumlu yazar Ankara Tıp Fakültesi mezunlarındandır. Öğrenciyken TRT Ankara radyosunda sunucu olarak görev yapan Budayıcıoğlu, Ankara’da serbest hekimlik yapmaya başladı. Hastaları ile olan görüşmelerini Madalyonun İçi isimli kitabında toplayan ünlü hekim, Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Hastalarıyla diyaloglarını Günahın Üç Rengi, Hayata Dön ve Kral Kaybederse isimli eserlerini yayınlayan Budayıcıoğlu’nun birçok kitabı birçok diziye ilham kaynağı oldu. Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defteri, Camdaki Kız ve Hayata Dön kitaplarıyla farklı psikiyatrik sorunları ele aldı.

Kitapları hangi dizilere uyarlandı?

İstanbullu Gelin

Camdaki Kız

Doğduğun Ev Kaderindir

Kırmızı Oda

Masumlar Apartmanı

Kral Kaybederse (henüz yayınlanmadı)

23-07-2023
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar