Hazal Kaya'dan koronavirüs isyanı!

Hazal Kaya'dan koronavirüs isyanı!
Koronavirüs salgını sebebiyle sosyal medyada yaşlılara yönelik paylaşımlara Hazal Kaya da isyan etti. Ünlü oyuncu Kaya, "Bu yanlış anlaşılmayı kim düzeltecek?" diye sordu.

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de hızla yayılıp ölümlere sebep olan koronavirüs salgını sebebiyle birçok önlem alındı. O önlemlerden biri de kronik hastalıkları olanlar ve 65 yaş üstü kişilerle ilgili verilen sokağa çıkma yasağı oldu. Yasağa rağmen sokağa çıkan yaşlılar ise bazı şahıslar tarafından taciz edildi ve görüntüleri çekilerek sosyal medyadan paylaşıldı. En son dün yaşanan olay ise bardağı taşıran son damla olarak herkesin tepkisini çekti. Ankara'da yaşlı bir amcayı ceza yazacağım diye korkutan şahıs görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Yaşlı amcanın korku ve çaresizlik dolu ifadesi ise herkesi çok üzdü. Yetkililer devreye girerek o paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı ve o şahıs mahkeme kararıyla 15 gün evden çıkmama cezası aldı.

Bu yanlış anlaşılmayı kim düzeltecek?

Sosyal medyada yapılan paylaşımlara her gün yenisi eklenirken oyuncu Hazal Kaya yaşlılara yapılan saygısız davranışlara isyan etti. Yaşlıların risk grubunda olduğuna dikkat çeken Kaya, yasağın onları korumak için geldiğini söyledi. İnsanların yaşlılardan virüs bulaşacağı fikrine kapıldığını belirten Kaya, "Bu yanlış anlaşılmayı kim düzeltecek?" diye isyan etti. Yaşlılara uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle toplumda oluşan algı ise tehlikeli boyutlara ulaşmış durumda. Birçok genç sosyal medyadan etkileşim alabilmek için yaşlılara saygısızlık yaparak videolar çekiyor ve bunları dolaşıma sokuyor.

Hazal Kaya kimdir?

Sevilen oyuncu Hazal Kaya 1 Ekim 1990'da Gaziantep'te doğdu. İlköğretimini İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir okulda tamamlayan Kaya, İtalyan Lisesi'ne devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi Gösteri ve Sahne Sanatları Yönetimi bölümünden mezun olan Hazal Kaya'nın, sanata olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. Kaya, 4,5 yaşında keman çalmaya, 7 yaşında ise bale dersleri almaya başladı. Lise yıllarında okul korusu ve tiyatrosunda yer alan Kaya, ajanslar aracılığıyla televizyon dünyasıyla tanıştı. Kaya çeşitli dizilerde rol aldı. İlk başrol tecrübesini Genco dizisiyle yaşayan Kaya, Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil karekteriyle birçok kişi tarafından tanındı. Birçok dizi ve filmde rol alan Hazal Kaya oyuncu Ali Atay'la evlendi. Ünlü çift bir bebek sahibi oldu.

24-03-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

İlk ve ortaöğrenimini Giresun'da tamamlayan Caba, Üniversite hayatına Trabzon'da başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü'ne .. devamı.. mail
Yorumlar