Jet Sosyete dizisinin yeni bölümü dünya basınında

Jet Sosyete dizisinin yeni bölümü dünya basınında
Jet Sosyete dizisi 8 Nisan tarihinde yeni bölümüyle ekrana gelirken, sevilen dizinin yeni bölümü dünya basınında haber oldu.

Koronavirüs nedeniyle setlerdeki çekimler iptal edildi. Haliyle Jet Sosyete dizisinin çekimleri de yarıda kaldı. Yeni bölümün büyük bir bölümü çekilmişti ancak çekimler yarıda kalınca eksik kısımlar kaldı. Gülse Birsel ise oldukça yaratıcı bir fikir buldu ve eksik kısımlar, oyuncuların evden telefonla çektiği sahnelerle tamamlandı. Gülse Birsel'in bu yaratıcı fikri ise yurtdışında haber oldu. Alman basın kuruluşu DPA International, Jet Sosyete dizisinin eksik sahnelerinin, evden oyuncuların telefonlarıyla kendilerini çekmesiyle tamamlanmasını haber yaptı. Gülse Birsel, konuyla ilgili DPA International'e demeç verdi.

Jet Sosyete dizisi yurtdışında haber oldu

Gülse Birsel, Jet Sosyete dizisinin dünya basınında haber olmasını Instagram hesabından duyurdu. İşte Gülse Birsel'in paylaşımı;

"dpa, yani Alman Haber Ajansı Jet Sosyete’nin 8 Nisan’da Star’da yayınlanacak olan evlerden telefonla çektiğimiz evde kal özel bölümünün haberini yaptı."

DPA International, yaptığı haberde "Dünyanın dört bir yanındaki koronavirüs izolasyonu sürüyor. Üreticiler sıkılmış kitleleri ekranlarına yapıştırmanın yollarını bulmak için uğraşırken eğlence endüstrisi için iptaller ve belirsizlik anlamına geliyordu. Ancak tecrit, bir Türk komedi senaristinin popüler TV şovu ile gülüşleri sürdürmesini engellemeyecek. Gülse Birsel, salgın ülkeye Mart başında yayılmaya başladığında popüler sitcom "Jet Sosyete" (High Society) için dizi setini iptal etmek zorunda kaldı. Bu, yüksek topluma girmek için mücadele eden iki orta sınıf İstanbul ailesinin hikayesini anlatan gösterinin son iki bölümü anlamına geliyordu. Dizide moda modeli-ev hanımı Gizem olarak rol alan Birsel, “Bir hafta kadar, kendime bunun olduğunu söyledim, burada bitiriyoruz” diyor. Sonra alışılmışın dışında bir fikir buldu: 12 karakterden her birinin kilitli ev ayarlarında bölümün kendi bölümlerini cep telefonlarında çekmelerini istedi. Video görüşmesi biçimindeki klipler, 8 Nisan'da yayınlanacak olan bölümü oluşturmak için bir ekip tarafından düzenlenecek çevrimiçi bir havuzda toplandı. Birsel geçen hafta sosyal medyada "kendin yap" bölümünün tanıtımını paylaştığında, hayranlar ona sevgi ve takdir yorumlarıyla güç verdi." ifadelerini kullandı.

Gülse Birsel DPA International'e konuştu

"Şimdiye kadar büyük bir ilgi var. İnsanlar salgın hikayenin mizahi, iyimser tarafını sadece haber programlarındaki rakamlar ve verilerden çok görmek istiyorlardı. İnsanlar en sevdikleri karakterlerle sempati duyabilmeyi, benzer izolasyon koşullarıyla başa çıkmalarını görmeyi sevdiler. Umarım biraz neşe ve umut getirebiliriz. Her zaman umut vardır. Bu geçici bir şeydir ve şov dünyası olarak, insanlara hayatın devam ettiğini söylesek, cephede olmalıyız, ancak zorlu sorunlar görünebilir."

04-04-2020
Yazar Hakkında
Yavuzcan Aksoy

Yavuzcan Aksoy

2013 yılından bu yana çeşitli internet sitelerinde editörlük yapıyor. 2019 yılında Canlı TV için haber makalesi kaleme almaya başladı. Pe .. devamı.. mail
Yorumlar