Karadeniz Müziğinin Sevilen İsmi Cimilli İbo Hayatını Kaybetti

Karadeniz Müziğinin Sevilen İsmi Cimilli İbo Hayatını Kaybetti
Cimilli İbo adıyla tanınan Karadeniz Müziğinin sevilen isimlerinden İbrahim Özdemir böbrek yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Müzik dünyası, özellikle de Karadeniz Müziği’ni sevenler bugüne büyük bir acıyla uyandılar. Müzik dünyasında ses getiren yöresel isimlerden biri olan ve Karadeniz Müzikleriyle tanınan ve renkli bir kişiliğe sahip olan ünlü isim Cimilli İbo (İbrahim Özdemir) İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede ne yazık ki hayata veda etti. 49 yaşında hayata veda eden ünlü ismin böbrek yetmezliğine bağlı sebeplerle hayatını kaybettiği ve uzun süredir de böbrek yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü öğrenildi. Ünlü isme bundan bir ay önce de kardeşinin böbreğinin nakledildiği ancak buna rağmen ne yazık ki tedavide istenilen sonuçların alınamadığı ve ünlü ismin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Ünlü ismin vefatı ailesi, yakınları ve sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu.

Koronavirüs Geçirmişti

Müzik dünyasında ve sevenleri arasında Cimilli İbo adıyla tanınan Karadeniz Müziğinin sevilen ismi İbrahim Özdemir ne yazık ki böbrek yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 49 yaşında hayatını kaybeden ünlü ismin geçen sene koronavirüse yakalandığı ve durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakımda bir süre tedavi gördüğü ve daha sonra iyileşerek taburcu olduğu öğrenildi. Daha sonra böbrek sorunları yaşamaya başlayan İbrahim Özdemir bu hastalık sebebiyle tedavisine uzun süredir devam ediyordu. Ünlü isim bundan bir ay öncede böbrek nakli olmuş ve kardeşi böbreğini İbrahim Özdemir’e vermişti. Ünlü ismin hayatını kaybetmesi ailesini, yakınlarını ve sevenlerini derin bir üzüntüye boğarken Cimilli İbo’nun cenazesinin yarın Rize İkizdere Cimil’de defnedileceği öğrenildi. Bizde ünlü isme Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Cimilli İbo (İbrahim Özdemir) Kimdir?

Cimilli İbo adıyla tanınan ünlü şarkıcı İbrahim Özdemir 12 Mayıs 1972 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğundan itibaren türkü söylemeyi ve sahneleri seven İbrahim Özdemir, ilk ve ortaokuldan sonra lisede okulu bırakmıştır. Renkli kişiliği ile tanınan ve hayranları tarafından sevilen İbrahim Özdemir özellikle Karadeniz şarkılarıyla tanınmış ve sevilmiştir. Ünlü isim ayrıca İnadım İnat adlı dizide de rol almıştır. Cimilli İbo, Sibelim, Cayır Cayır Yanayi, Kakara Kikiri, Şakacı, Oyna, Hasretim Hepinize, Kemençe, Yalan Dünya ve Sallama Çayı gibi albümlere imza atmıştır. Cimilli İbo 49 yaşında hayatını kaybetmiştir.

16-08-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar