Kerem Alışık 49 ile Setlere Dönüyor

Kerem Alışık 49 ile Setlere Dönüyor
2014 yılında Türkiye’nin Musul başkonsolosluğunda yaşanan rehin alma olayının hikayesini anlatacak olan 49 Filmine usta oyuncu Kerem Alışık Ekrem başkan olarak dahil oldu.

Son zamanlarda peş peşe birçok film projesi hazırlanıyor ve filmler setlere çıkarak çekimlere başlıyor. Pandemiden sonra yerli sinemada yapılan filmlerin seyirci nezdinde kabul görmesi ve gişelerde yüzleri güldüren gelişmeler yaşanması yeni filmlerinde projelendirilmesini sağladı. Bugünlerde sete çıkan ya da çıkmak için son hazırlıklarını yapan filmlerden biri de 49 adını taşıyor. 2014 Irak’ın Musul şehrini DAEŞ’in ele geçirmesi ve burada Türkiye Başkonsolosluğu’nda 49 kişinin rehin alınmasının hikayesini anlatan film Sadi Canpolat tarafından yapılıyor. Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı filmin çok yakında sete çıkacağı öğrenilirken filmde kritik bir karakter olan Ekrem Başkan karakterini canlandıracak isim belli oldu. Son olarak Atv ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde rol alan başarılı ve usta oyuncu Kerem Alışık 49 filminde Ekrem Başkan karakterini canlandıracak.  

Kerem Alışık 49 Filminde

2014 yılında DAEŞ’in ele geçirdiği Irak’ın Musul şehrinde bulunan Türkiye Başkonsolosluğunda 49 kişi rehin alınmış ve olay Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yoğun ve kararlı mücadelesi sonrası başarıyla çözümlenmiş ve 49 rehine kurtarılmıştı. Bu olayı film yapmak için harekete geçen Sasi Canpolat uzun zamandır filmin castı için yoğun bir mesai harcıyor. Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı filmde kritik bir konumda olan Ekrem Başkan karakteri için uzun süren arayış ve görüşmelerin ardından başarılı ve usta oyuncu Kerem Alışık ile anlaşmaya varıldı. Usta oyuncunun filmde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın düzenlediği bu operasyonun başındaki isim olan Ekrem Başkanı canlandıracağı öğrenildi.

49 Filminde Kimler Var?

Yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenilerek hazırlanacak olan ve yakın zamanda sete çıkacak 49 Filmi için son hazırlıklar yapılıyor. Heyecanla beklenen ve şimdiden sinemaseverlerin ilgisini çeken 49 Filminde birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Filmde başarılı oyuncular İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve Kerem Alışık rol alıyor. Film Barış Erdoğan ve İlker Arslan tarafından kaleme alınırken yönetmen koltuğunda ise Hakan İnan oturacak. 49 filminin çok yakında sete çıkarak çekimlere başlayacağı öğrenildi. 49 Filminin bu senenin sonun da ya da en geç 2023’ün ilk ayında vizyonda olması bekleniyor.

23-06-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar