Kerem Alışık Ekranlara Dönüyor

Kerem Alışık Ekranlara Dönüyor
Dizi ve sinema filmlerinin usta isimlerinden Kerem Alışık Yeşilçam’ın en çok ses getiren filmlerinden olan Bodrum Hakimi’nden uyarlanan dizide başrol oynayacak.

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan ve yayınlandığı dönemde büyük ses getiren Bodrum Hakimi adlı filmin dizi için hazırlanması süreci başladı. Süreç Film tarafından hazırlanacak olan ve yine Süreç Film ile ünlü oyuncu Kerem Alışık’ın yapımcılığını üstlendiği filmin senaristi geçtiğimiz günlerde hayata veda eden usta senaristlerden Safa Önal. Safa Önal’ın bu unutulmaz filmi için çalışmalara başlayan Süreç Film senaryoyu Hasan Tolga Pulat ve Ozan Ağaç’a emanet etmiş durumda. 1976 yılı yapımı olan Bodrum Hakimi filminin yapımcılığını da yapacak olan ünlü isim Kerem Alışık aynı zamanda filmin başrolünde de yer alacak. Yayıncı kanalı henüz belli olmayan ve kanallarla görüşmelerin sürdüğü dizi için cast çalışmalarının yakında başlayacağı ve belirlenen isimlerle görüşmelerin yapılacağı öğrenildi.

Bodrum Hakimi

1976 yılı yapımı olan ve zamanında gişe hasılatı rekorları kıran Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrolünde yer aldığı Bodrum Hakimi şimdilerde dizi için uyarlanıyor. Senaryosunu ünlü senarist Safa Önal’ın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda da güzel oyuncu Türkan Şoray’ın yer aldığı Bodrum Hakimi bir dram ve aşk filmi olarak hazırlandı. Cumhuriyet tarihinin ilk kadın hakimlerinden olan Mefaret Tüzün’ün hayatını anlatan film adalet ve sınıf ayrımını çarpıcı bir dille sorguluyor. Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ı bir araya getiren filmin günümüzdeki dizi uyarlamasında ise ünlü oyuncu Kerem Alışık yer alacak. Kadın başrolün henüz belli olmayan dizinin çalışmalarının başlaması sektörde büyük ses getirdi. Süreç Filmin hazırlıklarını sürdürdüğü dizinin yeni sezonda ekrana gelmesi bekleniyor.

Adalet Aşığı Bir Hakim

Süreç Film tarafından hazırlıkları başlatılan ve yapımcılığını Ali Gündoğdu ile Kerem Alışık’ın ortaklaşa yaptığı ve Kerem Alışık’ın başrolünde yer alacağı Bodrum Hakimi Filmi adalet aşığı bir kadın hakimin hikayesini konu alıyor. Dizide zengin iş adamı Ömer Bereketoğlu ile kasabaya yeni atanan adalet aşığı Hakime Nevin’in çarpıcı hikayesi ekrana getiriliyor. Dizide Zengin İş insanı Hakime Nevin’den çok etkilenir ancak sakladığı büyük bir sırrı vardır ve bu sırrın ortaya çıkması durumunda her şey yerle bir olacaktır.

06-08-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar