Kerem Alışık'tan deprem bölgesine bağış

Kerem Alışık'tan deprem bölgesine bağış
Ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketi sonrası deprem bölgesine yardımlar her kesimden artarak devam ediyor. Son olarak Kerem Alışık yeni bir yardım miktarı açıkladı.

Ülkemizin yaşadığı ve binlerce insanın hayatını kaybettiği iki büyük deprem bundan 8 gün önce gerçekleşti ve 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Halen arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra enkaz kaldırma işlemlerinin de devam ettiği bölgeye yönelik yardımlar da devam ediyor. Tüm Türkiye’nin büyük katılımlarla destek verdiği ve tüm dünya da gerçekleştirilen kampanyalara ülkemizin pek çok ünlü ismi de katıldı ve halen de katılmaya devam ediyor. Birbirinden ünlü isimlerin ellerinden geldiğince yaptıkları maddi yardımın yanı sıra organize ettikleri yardımlarda deprem bölgesine ulaştırılıyor. Depremden etkilenenler için yapılan yardımlara ilk günden itibaren katkı sağlayan ünlü oyuncu Kerem Alışık son olarak 500 Bin TL ile yeni bir yardım daha yapmaya karar verdi.

İlk Günden Beri Elinden Geleni Yapıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan iki büyük deprem binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve on binlercesinin de yaralanmasına sebep oldu. Yerleşim yerlerinin enkaz yığını haline geldiği deprem bölgesine ilk günden itibaren aktif olarak yardımda bulunan ünlü oyuncu Kerem Alışık yardımlarda önde gelen ünlüler arasında yer alıyor. Oyuncu depremin ilk günlerinden itibaren Sadri Alışık Kültür Merkezi adına yardım çalışmalarına başladı. Oyuncu son olarak ise yine deprem bölgesinde zor durumda kalanlara iletilmek üzere 500 Bin TL Maddi yardımda bulunma kararı aldı. Ünlü ismin yaptığı yardımlara ek olarak yardım çalışmalarına da aktif olarak katkıda bulunduğu öğrenildi.

Milletçe Aynı Ruhu Aynı Yüreği Paylaşıyoruz

Son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan Sipahi adlı dizi ile seyirci karşısına çıkan ünlü oyuncu Kerem Alışık yaşanan büyük deprem sonrası elinden gelen yardımı yapıyor. Ünlü isim depremin ilk gününden itibaren yardımda bulunuyor. Kerem Alışık bu konuda yaptığı açıklamada “kurumumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi deprem bölgesine ulaştırmak üzere tır gönderme hazırlığında son aşamaya gelmiştir. Milletçe aynı ruhu, aynı yüreği paylaştığımız bu zor günlerde bizimle dayanışma içinde olan herkese, eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve geniş SAKM ailesine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ünlü ismin deprem bölgesine yardımlarına devam edeceği ve yardım için birçok ünlü ismi de teşvik ettiği öğrenildi.

14-02-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar